نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران: ،

پیروزی های امروز جبهه مقاومت تداوم دفاع مقدس است

پیروزی های امروز جبهه مقاومت تداوم دفاع مقدس است

سیاسی: نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، پیروزی های امروز جبهه مقاومت در سوریه، عراق، لبنان، یمن و فلسطین را ادامه فتح خرمشهر و دفاع مقدس دانست.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، نشست بررسی و نقش تشکل های شاهد و ایثارگر در ساماندهی اسناد فرهنگی ایثارگران و رونمایی از کتاب «حافظان مکتب سلیمانی» روز چهارشنبه ۵ خردادماه در سالن شهید رسول زاده انجام شد.
حجت الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار داشت: در ذات عالم خلقت، حرکت، تغییر و تحول و دگرگونی ذات پدیده ها است. اگر بخواهیم ماندگار باشیم باید پیوسته در حرکت باشیم که در این راه دو جریان بیشتر نداریم؛ یا باید در بستر تعالی و رشد و تکامل که جریان هستی است پیش برویم و یا خلاف جهت رشد و تعالی حرکت نماییم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این که طبق آیات و روایات هر کار خیری که انسان برای خدا انجام می دهد، باقی می ماند، اشاره کرد: هر کسی برای خدا باشد، می ماند و هر کسی برای غیر خدا باشد، فانی است؛ پس کشته شدن در راه خدا می ماند و شهید ماندگار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین شکری قدرت اختیار انسان در راه رشد و تعالی را خاصیت اصلی انسان خواند و اظهار داشت: تعدادی از اهالی منطق و فلسفه انسان را حیوان ناطق تعریف می کنند که من این تعریف را از زاویه نگاه اسلامی قبول ندارم بلکه انسان را موجود مختار می دانم که خداوند به او عقل داده و می تواند گزینش کند.
وی اضافه کرد: انسان باید عالم و حکیم باشد تا در گزینش درست انتخاب و عمل کند. در نظام تکاملی هستی هم انسان مختار می ماند؛ بنابراین شهدا می مانند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید اضافه کرد: از مدت ها پیش از انقلاب، تا پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شکل گیری جبهه مقاومت و تا به امروز چند نسل به هم تنیدند و هماهنگ شدند و در سایه رهبری حکیم قیام کردند و پیروز و ماندگار شدند.
وی اضافه کرد: این قیام باید حفظ شود چونکه نمی توان در یک مقطع قیام کرد و در مرحله ای ایستاد. در همین مسیر است که انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس تبدیل به طریق فتح قدس شده است. پس باید این مسیر و قیام را ادامه داد تا مقطع ظهور جهانی تحقق پیدا کند.
حجت الاسلام و المسلمین شکری در آخر اظهار داشت: امروز ما هم ناگزیریم تشکل ها را تقویت نماییم و با رهبری واحد پیش ببریم. تشکل های ایثارگری باید منسجم تر شوند و در این راه از ظرفیت و مشورت علمای جامعه ایثارگری استفاده نمائیم.
خرداد از ماه های مهم تاریخ انقلاب اسلامی
یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، خاصه شهدای عملیات حاج عمران و عملیات غرورآفرین بیت المقدس، عنوان کرد: در روزهای سالروز فتح خرمشهر هستیم و سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) و قیام مردم در ۱۵ خرداد را در پیش داریم؛ از این نظر خردادماه را می توان جزو ماه های مهم تاریخ انقلاب دانست.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت وجود تشکل های ایثارگری در بنیاد، افزود: از رویکردها و اولویت های بنیاد، بهره مند شدن از ظرفیت و توانمندی تشکل های مردمی و خصوصاً تشکل های ایثارگری در جهت تعالی برنامه ها است؛ چونکه هر زمان پشتیبان یک کار مردم همراه با برنامه محوری بوده، کار ماندگار و موثر بوده است.
وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تشکل های شاهد و ایثارگر در بطن برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت: در روزهایی هستیم که باید تفکر امامین انقلاب را تبیین و گسترش دهیم. دشمن در سالی که از انقلاب طی شده، تلاش زیادی کرد تا اندیشه و تفکر حضرت امام (ره) را خدشه دار و خاموش کند اما موفق نشده است.
این مسئول اضافه کرد: دشمن همه توان خودرا به کار گرفت تا ما چهل سالگی انقلاب اسلامی را نبینیم اما از آنجایی که نام و یاد و منش شهدا و امامین شهدا در این کشور جریان دارد، نه فقط در چهل سالگی انقلاب متوقف نشدیم، بلکه با اقتدار و توانمندی مضاعف و روحیه رو به روندگی به چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی وارد شدیم.
سلیمانی با تاکید بر این فرمایشات حضرت امام (ره) درباره بنیاد شهید و امور ایثارگران، اشاره کرد: بنیاد افضل نهادها است و به افضل مردم هم خدمت می کند. تشکل های ایثارگری هم بعنوان مجموعه ای که از دل جامعه ایثارگری بیرون آمده اند، اتاق فکر بنیاد هستند و از رویکردها و اولویت مهم بنیاد، استفاده از ظرفیت، فکر و توانمندی این عزیزان در برنامه های مختلف است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر این که جغرافیای عمل بنیاد نه در زمان و نه در مکان محدود است، افزود: جغرافیای عملکرد بنیاد از آدم تا خاتم است و امیدواریم با هدف گذاری هایی که انجام شده و همکاری و همدلی، در این راه از ظرفیت و توانمندی تشکل های شاهد و ایثارگری، بعنوان بازوان فکری و اجرائی بنیاد در بخش های مختلف و در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها استفاده گردد.
وی تدوین تاریخ شفاهی و خاطرات خانواده های معظم شهدا و تاریخ شفاهی و خاطرات جانبازان قطع نخاعی و ۷۰ درصد را از برنامه های مهم پیش روی بخش فرهنگی بنیاد اعلام نمود که به کمک تشکل های ایثارگری در دست اجرا است و در آخر اظهار داشت: از برنامه های مورد تاکید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم تقویت تشکل ها و ارتباط مستمر معاونت ها و بخش های مختلف بنیاد با تشکل های ایثارگری است.
اهمیت تببین و گسترش مکتب شهید سلیمانی
سردار سرتیپ حسین دقیقی، مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران از دیگر سخنرانان این جلسه بود که طی سخنانی بر اهمیت تببین و گسترش مکتب شهید سلیمانی و ضرورت هم افزایی و هماهنگی نهادهای مختلف در راه کار برای شهدا اصرار کرد.
در ادامه رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد و عادل مهری مدیرکل دفتر تشکل های شاهد و ایثارگر از عملکرد حوزه مربوطه خود و همکاریهای اداره اسناد و انتشارات بنیاد با تشکل های شاهد و ایثارگر، گزارشی ارائه کردند.
همچنین چند نفر از مدیران تشکل های ایثارگری حاضر در این جلسه به نمایندگی از تشکل های شاهد و ایثارگری کشور به بیان مسائل و نکات مورد توجه این حوزه پرداختند.
در این مراسم همین طور شال خادم الشهدایی توسط «سرهنگ جانباز ناصر طایفه»، مدیر «انجمن خادمان شهدای مدافع حرم» به حجت الاسلام و المسلمین شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد اهداء شد.
پایان بخش این مراسم هم رونمایی از کتاب «حافظان مکتب سلیمانی» از تازه ترین عناوین انتشار یافته در نشر شاهد بود که با حضور نویسنده اثر انجام شد.منبع:

1400/03/06
12:08:48
5.0 / 5
1369
تگهای خبر: آموزش , ایران , جامعه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل