رییس سازمان بسیج سازندگی كشور خبر داد:

محرومیت زدایی در 10 هزار روستای كشور از جانب بسیج سازندگی

محرومیت زدایی در 10 هزار روستای كشور از جانب بسیج سازندگی

به گزارش سیاسی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: در بیشتر از ۱۰ هزار روستا در بخش های آبرسانی، راه اندازی راه و جاده طرح های محرومیت زدایی اجرا شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سرتیپ دوم پاسدار محمد زهرایی با اشاره به اینکه سال قبل ۱۵ هزار طرح با کمک نهادهای مختلف با حدود هزار میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است، اضافه کرد: ۱۱۲ هزار فرصت شغلی هم سال قبل از طرح های بسیج سازندگی بوجود آمده که سال جاری ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را هدفگذاری کرده ایم.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور با تکیه بر این که بسیج تعیین بخش مردم سالاری دینی در کشور است اظهار نمود: سال ۱۳۷۹ بود که بسیج سازندگی در امتداد جهاد سازندگی تشکیل شد تا مأموریت محرومیت زدایی را در کشور انجام دهد، هم اکنون بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر در ۴۲ هزار گروه جهادی در سطح کشور فعالیت می نمایند.
زهرایی از تشکیل ۷ هزار گروه جهادی به صورت خودجوش اطلاع داد و اظهار داشت: گروه های جهادی در حوزه های فرهنگی، کشاورزی، عمرانی، توسعه و غیره فعال است، این گروه های جهادی نشان داد که کشور نیازمند نیروهای متخصص در بخش های مختلف است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۲ قرارگاه استانی و ۸ قرارگاه ملی داریم که فعالیتهای کلی گروه ها را تبیین می کنند و سال جاری در صدد تشکیل مجامع جهادی در سطح استان ها هستیم.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه سال جاری در صدد تشکیل جبهه گروه جهادی خدمات رسان برون مرزی هستیم تا بسیج در خارج از کشور هم خدمات جهادی انجام دهد، افزود: سامانه اطلس جهادی برای عرضه مجوزهای لازم و ساماندهی فعالیتهای لازم در بسیج سازندگی بوجود آمده و بزرگترین بانک اطلاعاتی موجود از گروه های جهادی و نتایج فعالیت آنها در حوزه های مختلف در این سامانه وجود دارد.
زهرایی تصریح کرد: انجام پروژه های محرومیت زدایی کوچک در مناطق مختلف جزوه دیگر اهداف دیگر سازمان است که در این راستا سال جاری بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان در چارچوب محرومیت زدایی در جلسات شورای برنامه ریزی مصوب شده که بخشی از آن به سپاه و بسیج مأموریت داده شده، اختصاص یافته است.
وی از انعقاد تفاهم نامه با وزارت خانه های مربوطه برای اجرای پروژه ها اطلاع داد و اضافه کرد: آبرسانی راه و مسکن روستایی و رسیدگی به مشکلات حاشیه نشین جزو برنامه های سالجاری سازمان بوده که در دستورکار قرار گرفته است.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور توجه به اقتصاد مقاومتی را هم جزو دیگر اقدامات شاخص اعلام نمود و تصریح کرد: هم اکنون ۲۵ هزار صندوق قرض الحسنه در کشور داریم که در این عرصه فعالیت می نمایند.
زهرایی با تکیه بر فعالیت خدمت رسانی و مشارکت در حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله و غیره افزود: نهضت کمک مومنانه و توزیع اقلام معیشتی و دارویی از همان اهداف فعالیت خدمت رسانی بود که اقدامات ارزشمندی پارسال انجام گرفت.
وی اظهار داشت: در بیشتر از ۱۰ هزار روستا در بخش های آبرسانی، راه اندازی راه و جاده طرح های محرومیت زدایی اجرا شده است، اضافه کرد: همینطور در سطح شهرها هم ۱۱۰۰ محله حاشیه نشین از خدمات بسیج سازندگی بهره مند شده اند.منبع:

1400/02/22
10:13:11
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: تخصص , خدمات , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل