سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی:

علت حادثه سایت هسته ای نطنز زمان مناسب اعلام می شود

علت حادثه سایت هسته ای نطنز زمان مناسب اعلام می شود

به گزارش سیاسی سخنگوی دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی با اشاره به اینكه بررسی های فنی و امنیتی انجام شده علت وقوع حادثه در مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن نطنز را به شكل دقیق مشخص كرده است، اضافه كرد: به علت برخی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام می شود.


به گزارش دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی، «کیوان خسروی» روز جمعه با اشاره به حضور و فعالیت کارشناسان بخش های مختلف مسئول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز که از اولین ساعات وقوع این رخداد انجام شد، خاطرنشان کرد: فرضیه های مختلف در مورد علت این رخداد با بررسی دقیق آثار، نحوه و میزان تخریب ایجاد شده، علت اصلی حادثه مشخص شده است.
سخنگوی دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی اضافه کرد: به علت برخی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.
خسروی با تاکید بر محدود بودن خسارت وارد شده به سوله در دست ساخت در مجتمع هسته ای نطنز، اظهار داشت: در محل وقوع حادثه هیچ گونه مواد هسته ای وجود نداشته و مبحث نشت مواد رادیو اکتیو در وقوع این رخداد کاملا منتفی است.
مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن در نطنز صبح پنجشنبه -۱۲ تیرماه - گرفتار حادثه شد. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در اینباره گفته است که این حادثه در یکی از سوله ها واقع شد که در فضای باز و فاقد مواد هسته ای بود که در واقع آلودگی هم ندارد. این سایت غیر فعال بوده است و مواد رادیواکتیو در اینجا نبود و از نظر نیروی انسانی هم کسی حضور نداشته و تلفاتی نداشتیم. البته خسارات مالی و مادی داریم که در حال ارزیابی هستیم.منبع:

1399/04/15
12:18:02
5.0 / 5
2222
تگهای خبر: ایران , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل