نایب رئیس كمیسیون اصل نود مطرح كرد

مجلس انقلابی به دنبال حذف ⁧‫سربازی الزامی

مجلس انقلابی به دنبال حذف ⁧‫سربازی الزامی

به گزارش سیاسی نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس حذف ⁧‫سربازی اجباری‬⁩ را امکان پذیر دانست و با اشاره به اینکه ۲۵ هزار میلیارد تومان برای جبران خلاء واقعی حذف سربازی مورد نیاز است، اظهار داشت که مجلس به دنبال تحقق این مورد است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حسن شجاعی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «امکان حذف ⁧‫سربازی اجباری‬⁩ وجود دارد و ⁧‫ مجلس انقلابی‬⁩ برپایه اصول ۷۱، ۷۶، ۸۴، ۸۶ و... قانون اساسی به دنبال تحقق آن است.
پیوند زدن امنیت کشور به سربازی الزامی و حتی اغراق در آن به نحوی که یک روز کاستن از سربازی ضربه به امنیت باشد، نادرست، غیرواقعی و خلاف مصالح نظام است. اگر چنین است، غیبت صدها هزار مشمول باید امنیت کشور را به کلی از بین برده باشد.
‏سربازی الزامی پدیده ای صرفاً نظامی نیست که فقط متخصصین نظامی حق اظهارنظر داشته باشند.
آنچه منطقا نیروهای مسلح می توانند بیان و مطالبه کنند این است که با حذف سربازی الزامی به چه میزان بودجه برای جبران خلاء واقعی حذف سربازی مورد نیاز است تا دولت و مجلس آنرا تأمین کنند. برپایه برخی برآوردها ۲۵ هزار میلیارد تومان مورد نیاز است که عدد بزرگی نیست.
البته اجبار در آموزش نظامی و در شرایط جنگی منطقی است. در شرایط عادی سربازی اختیاری می تواند نیازهای امنیتی کشور را تأمین کند.»
منبع:

1400/01/17
16:26:26
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل