استاندار هرمزگان:

دشمنان از اتحاد كشورهای مسلمان واهمه دارند

دشمنان از اتحاد كشورهای مسلمان واهمه دارند

به گزارش سیاسی استاندار هرمزگان اظهار داشت: بیگانگان در پنهان مخالف اسلام و پیشرفت کشورهای اسلامی هستند و به صورت دائم به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند چون که به شدت از اتحاد آنان واهمه و ترس دارند.


فریدون همتی عصریکشنبه در دیدار با دریادار خان محمود آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی ارتش و عمران کاشف وابسته نظامی پاکستان در تهران عنوان کرد: دشمنان می دانند اگر ملت های مسلمان با هم متحد شوند، منافع شان به خطر می افتد.
وی افزود: کشورهای مسلمان باید ید واحده باشند و اگر این اتحاد عمیق بین دیگر کشورهای اسلامی روز به روز تقویت شود، محلی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی ماند.
وی افزود: در کنار ملت ها، نیروهای مسلح کشورهای اسلامی هم باید نسبت به اهداف دشمنان اسلام و بیگانگان آگاه باشند.
استاندار هرمزگان عنوان کرد: کشورهای مسلمان باید ید واحده باشند و اگر این اتحاد عمیق بین دیگر کشورهای اسلامی روز به روز تقویت شود، محلی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی ماند.
همتی یاد آور شد: اقدام های تروریستی و جنگ طلبی دشمنان در عراق، افغانستان، سوریه و یمن تنها به منظور ایجاد انشقاق و تفرقه بین مردم و کشورهای مسلمان است که بتوانند به منافع بیشتری از راه فروش سلاح و دست اندازی به منابع خدادادی این کشورها دست یابند.
وی ضمن اشاره به تأثیرگذاری دو کشور ایران و پاکستان در برقراری امنیت و تاکید بر لزوم افزایش همکاریهای منطقه ای، اضافه کرد: ایران و پاکستان از گذشته علاقمند به ارتباط به یکدیگر هستند و همانطور که موفقیت ایران در منطقه و صحنه بین المللی برای ما حائز اهمیت می باشد، موفقیت پاکستان هم برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: همگرایی و ارتباط حسنه موجود بین دو کشور ایران و پاکستان یک سرمایه پرارزش برای منطقه است و علاقه مند هستیم تجارب بین دو کشور در جهت افزایش قدرت نظامی و تجاری تبادل شود که این بازدیدهای دوره ای می تواند به تحقق این هدف کمک نماید.
همتی خاطرنشان کرد: ما هر آنچه برای ایران بزرگ می خواهیم برای پاکستان هم می خواهیم و باید با شناخت موجود از همکاریهای مطلوب گذشته، راه های بهتری برای تقویت مناسبات بین دو کشور در آینده پیدا نماییم.
نیروی دریایی سهم قابل توجهی در برقراری امنیت خلیج فارس دارد
فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان هم در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در هرمزگان، خطاب به دکتر همتی استاندار هرمزگان اظهار داشت: ما خوشحال هستیم که شما استاندار مهم ترین منطقه ای هستید که خلیج فارس در آن قرار دارد.
دریادار خان محمود آصف، ضمن اشاره به اثرگذاری نیروی دریایی در برقراری صلح و امنیت در منطقه خلیح فارس، اضافه کرد: نیروی دریایی سهم قابل توجهی در برقراری امنیت خلیج فارس دارد.
فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان، تقویت روابط بین نیروی دریایی دو کشورو اجرای تمرینات مشترک را دو هدف عمده حضور این ناوگروه در بندرعباس اعلام نمود و اظهار داشت: این رابطه به کمک خداوند متعال در آینده افزایش پیدا خواهد نمود.
آصف، برقراری امنیت در خلیج فارس که مهم ترین شاهراه بین المللی در سطح جهان به حساب می آید را برای دو کشور ایران و پاکستان مهم ارزیابی و افزود: برقراری روابط با ایران برای پاکستان بسیار حائز اهمیت می باشد چون که ایران اولین کشوری بود که بعد از انقلاب ۱۹۷۹، رسمیت پاکستان را پذیرفت.
فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان عنوان کرد: ارتباط با ایران برای ما بسیار مهم می باشد و به علت ارتباطات فرهنگی که از گذشته بین دو کشور وجود داشته است، حتی سرود ملی کشور پاکستان هم به زبان فارسی است.
در آخر این دیدار، دکتر همتی استاندار هرمزگان و خان محمود خان آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان، تندیس یادبودی را به یکدیگر اهدا کردند.
تحقق اهداف مشترک در دریا، برقراری امنیت حمل و نقل دریایی در مناطق مورد نظر، دستیابی به فرهنگ و زبان مشترک برای اجرای عملیات مرکب دریایی و ایجاد عملیات مشترک دریایی توسط دو کشور بنا به لزوم، همچون اهداف حضور ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس است.
ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان به منظور دیدار دوستانه روز شنبه مرکب از دو ناو به فرماندهی خان محمود آصف در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت و با استقبال همطاران خود مواجه گردید.منبع:

1400/01/15
23:30:00
5.0 / 5
1221
تگهای خبر: ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل