با استقبال از گزارش سازمان ملل در رابطه با ایران

وزارت خارجه بحرین: در كنار عربستان برای مقابله با ایران می ایستیم

وزارت خارجه بحرین: در كنار عربستان برای مقابله با ایران می ایستیم

سیاسی: وزارت خارجه بحرین از گزارش سازمان ملل در خصوص دست داشتن ایران در حملات انصارالله یمن به عربستان استقبال كرد.


به گزارش سیاسی به نقل از روزنامه الایام، وزارت خارجه بحرین در اطلاعیه ای از گزارش روز سه شنبه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در ارتباط با ایران استقبال کرد.
در این بیانیه وزارت خارجه بحرین از این گزارش شفاف که حقایق را روشن کرد و نقش مخرب و خطرناک ایران برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه را نشان داد! تمجید کرده است.
وزارت خارجه بحرین ادعا نمود که ایران از مجموعه های تروریستی حمایت مالی و تسلیحاتی و آموزشی می کند و به حمایت های خود از حوثی های یمن که غیرنظامیان سعودی را تهدید می کنند، ادامه می دهد و این مساله نشان میدهد که ایران در تلاش است تا تخریب و خشونت و هرج و مرج و بی ثباتی را در منطقه ایجاد کند و به منافع ملت ها لطمه برساند.
در بیانیه وزارت خارجه بحرین آمده است که بحرین در یک صف در کنار عربستان خواهد ایستاد و از تمام اقدامات این کشور برای مقابله با آن چه اقدامات خصمانه ایران خوانده شده، بمنظور حفظ امنیت و ثبات خود حمایت می کند.
وزارت خارجه بحرین ادعا نمود که جامعه بین المللی و شورای امنیت باید گام های قاطعی برای مقابله با ایران اتخاذ و تحریم های تسلیحاتی مقابل این کشور را تمدید کنند تا ایران سیاست جنایتکارنه خودرا تغییر دهد؛ سیاستی که در تضاد با مقررات بین المللی است و امنیت و صلح منطقه را تهدید می کند.
بر طبق این گزارش، سازمان ملل روز سه شنبه در گزارش خود مدعی شده بود که ایران در حملات انصارالله یمن به عربستان دست داشته است.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، مقامات کشورمان قبل از این هرگونه حمایت تسلیحاتی و موشکی به انصارالله یمن را رد کرده اند.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در نشست شب گذشته شورای امنیت اشاره کرد: ایالات متحده به همراه همدستان خود در جنایات جنگی در یمن پا را فراتر گذاشته و کارزار وقیحانه­ ای جهت ارعاب نهادهای بین المللی به وجود آورده است. اخیراً، آنها دبیرخانه را وادار به اتکا به ادعاهای خودساخته و اسناد جعلی برای تهیه یک گزارش کاملاً غیرحرفه ای در خارج از محدوده اختیارات آن ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ می کنند. جای تعجب نیست که دبیرخانه همزمان ائتلاف سعودی را از کشتار کودکان در یمن که کاملا مستند است، مبرا دانست. این وضعیت موجود نه قابل قبول و نه پایدار می باشد.
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بتازگی در پاسخ به بهتان های بی اساس و اظهارات مداخله جویانه مقام های بعضی از کشورهای منطقه همچون عربستان سعودی و بحرین گفت: جای بسی شگفتی است که کشورهای همچون عربستان سعودی که خود منبع تروریسم و افراطی گری در منطقه هستند و سال ها با پشتیبانی از گروه های تروریستی همچون القاعده و داعش به بی ثبات سازی در منطقه دامن زده اند، بهتان های بی اساسی به جمهوری اسلامی ایران که با رفتار مسئولانه خود شر گروه های تروریستی را از سر کشورهای منطقه کوتاه کرده است، وارد می کنند. پشتیبانی از خواسته نماینده آمریکا در تور دوره گردی وی در منطقه برای استمرار محدودیت های تسلیحاتی کشورمان از طرف کشورهایی که بیش از پنج سال است با سلاح های آمریکایی هزاران نفر همچون زنان و کودکان یمنی را به خاک و خون کشیده اند، طنز تلخی است که در این روزها شاهد آن هستیم.
منبع:

1399/04/11
13:57:08
5.0 / 5
2380
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل