اعتراض نادری به استفاده از پلت فرم آمریكایی در نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس

اعتراض نادری به استفاده از پلت فرم آمریكایی در نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس

سیاسی: رئیس شورای اجرائی اتحادیه بین المجالس جهانی( IPU ) مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده از پلت فرم آمریکایی در برگزاری نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس جهانی واکنش نشان داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) با همکاری سازمان ملل متحد نشستی را با موضوع زنان برگزار می نماید که امسال این جلسه به سبب همه گیری کرونا به صورت مجازی و در روز سوم فروردین تشکیل خواهد شد.
البته نمایندگان زن مجلس نمی توانند در این جلسه شرکت نمایند که دلیل آن استفاده از پلت فرم آمریکایی در آن باتوجه به تحریم های یکجانبه مقابل جمهوری اسلامی ایران است.
احمد نادری رئیس شورای اجرائی اتحادیه بین المجالس جهانی( IPU ) مجلس شورای اسلامی در پیامی به دبیرکل اتحادیه اتحادیه بین المجالس جهانی، نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و خواهان بررسی و رفع فوری این محدودیت شد.
در پیام نادری آمده است: «همانطور که در مفاد اساسنامه IPU قید شده، یکی از اصول اساسی اتحادیه اطمینان از مشارکت آزادانه و کامل کلیه پارلمان های عضو در کلیه کارهای اتحادیه است. این اصلی است که بطور مداوم در کارهای اتحادیه مورد احترام قرار می گیرد و انتظار جدی وجود دارد که در دوره همه گیر COVID-19 این امر ادامه یابد.
بر این اساس، من از جنابعالی و همکاران شما در دبیرخانه می خواهم که اقدامات فوری لازم را برای حل این مشکل جدی که بطور قطع مانع مشارکت آزادانه و کامل نمایندگان پارلمان اسلامی ایران در رویدادهای مجازی مزبور خواهد بود، انجام دهند.»
منبع:

1400/01/02
18:18:44
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل