رضایی:

مدیریت جهادی پشت هیچ مانعی متوقف نمی گردد

مدیریت جهادی پشت هیچ مانعی متوقف نمی گردد

به گزارش سیاسی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی گردد و با خلاقیت و نوآوری جلو می رود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن رضایی عصر دوشنبه در هفتمین همایش مدیریت جهادی کشور که با شعار «مدیریت جهادی لازمه توسعه و پیشرفت کشور» برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت کشور نیازمند کار تیمی و جمعی است.
وی مهم ترین دستاورد دفاع مقدس را پیدایش و کشف الگوی مدیریت بومی با اتکا به آموزه های اسلامی و ایرانی عنوان نمود آن هم توسط نسل جوان و فرزندان ملت عزیز و پرافتخاری که دشمنان در دویست سال گذشته اعتماد به نفسش را بمباران کرده بودند. فرزندان ملت در دفاع مقدس روی پای خود ایستادند و راه پیشرفت کشور را گشودند و به پیروزی دست پیدا کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانه بیافتد.
رضایی اضافه کرد: در انقلاب و دفاع مقدس بود که ملت بیشتر از پیش به این باور ایمان آورد که ملت ایران می تواند راه ویژه و منحصربفرد خویش را برای پیشرفت بپیماید. ایران، امروز در دهه پنجم، در عرصه اقتصاد هم می تواند راه خویش را باز کند و جلو برود. کارهای مثبت و پروژه های خوبی در کشور به صورت جزیره های پراکنده وجود دارد و انجام می شوند، که باید به صورت یکپارچه و برخوردار از یک نظم مکمل انجام شوند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نمونه هایی از فعالیتهای جهادی صورت گرفته در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: انجام پروژه های پالایشگاهی با تکنولوژی بومی، یک کار جهادی پرافتخار بود که جوانان انقلاب آنرا به بهترین شکل و بالاترین راندمان انجام دادند.
وی با تکیه بر اینکه مدیریت جهادی برای کشور ما یک لزوم است، اضافه کرد: کشور ما تجربه و دانش این الگوی مدیریتی را دارد. البته شایسته است که این الگو در همه امور و با نگان کلان و به هم پیوسته اجرا شود اما هرجا به صورت خُرد عمل شده هم موفق بوده است.
رضایی اظهار داشت: نخستین خصوصیت مدیریت جهادی، پیشبینی حوادث و رویدادها است. اگر مدیریت اجرایی کشور از توان علمی خوب برای پیشبینی برخوردار بود، نباید این حجم از حاشیه نشینی در شهرهای کشورمان ایجاد می شد. متاسفانه شاهد می باشیم مدیریت کشور گرفتار روزمرگی و نگاه های کوتاه مدت و انفعالی شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مدیریت جهادی، دانش رویارویی با رویدادهای زندگی است. تمام زندگی، رویداد است و باید به بهترین شکل با آنها مواجه گردید و پیامدها را پیش بینی نمود.
رضایی اظهار داشت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی گردد و با خلاقیت و نوآوری جلو می رود. در عملیات خیبر، ۱۴ کیلومتر پل شناور را در شرایط خاص و پیچیده راه اندازی کردیم. نسل اول پهپادهایی که کشورمان امروز با بهترین کیفیت تولید می کند، در جنگ و برای شناسایی ساخته شد. هواپیمای کنترلی مهاجر در دوران دفاع مقدس ساخته شد.
وی با اشاره به اینکه کار کردن جمعی با محوریت فرهنگِ برادری، یک خصوصیت مدیریت جهادی است، اظهار داشت: قاسم سلیمانی در غم احمد کاظمی اشک می ریخت. این اشک، نمودی از انس دو برادر از دو استان و دو گویش بود. مدیریت جهادی بر پایه برادری پیش می رفت. یک دانشجو که شهید می شد، همرزمانش برگه های مرخصی خویش را پاره می کردند تا در جبهه بمانند و از آرمان او دفاع کنند.
رضایی اظهار داشت: به رغم وجود مشکلات اقتصادی، ظرفیت های عظیم و قابل توجهی در کشور وجود دارد که مدیریت جهادی می تواند این پتانسل ها را آزاد کند تا پیشرفت و شتاب پیشرفت کشور بیشتر شود. کشور نیازمند این سبک مدیریتی است.
در این مراسم از خانواده سه پرستار مدافع سلامت شهید کیانا نخعی، شهید نرجس خانعلیزاده و شهید مریم رحیمی تجلیل و تقدیر گردید.منبع:

1399/12/20
11:24:42
0.0 / 5
1418
تگهای خبر: ایران , تكنولوژی , تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل