یك كارشناس مسائل منطقه مطرح كرد:

چرا با افزایش تحركات دیپلماتیك، جنگ هم در یمن شدت گرفته است؟

چرا با افزایش تحركات دیپلماتیك، جنگ هم در یمن شدت گرفته است؟

یک کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سعودی ها در تلاش هستند جنگ در یمن را با شرایط مناسبی ترک کنند اظهار داشت: انصارالله هم می کوشد با دست پر وارد مذاکره شود از طرفی آمریکایی ها هم نمی خواهند شریک شکست با سعودی ها باشد.


محمدصادق کوشکی در گفت و گو با ایسنا در ارزیابی خود از این که از یک طرف تلاش هایی برای حل مسئله یمن به صورت دیپلماتیک در حال انجام می باشد و از سوی دیگر جنگ هم شدت گرفته است اظهار داشت: سعودی ها و اماراتی ها حدود دو سال است که به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند جنگ را با شرایط مناسبی ترک کنند. چونکه ادامه وضعیت فعلی هزینه های بسیاری را روی دست آنها گذاشته است.
وی اضافه کرد: به شدت سعودی ها در مقابل حملات موشکی و زمینی انصارالله بی دفاع هستند و امارات هم خویش را کنار کشید تا از این اتفاق مصون بماند چونکه حملاتی به محوطه نیروگاه هسته ای امارات و همینطور فرودگاه های ابوظبی انجام شده بود و امارات برای این که از این اتفاق جلوگیری کند خویش را کنار کشید.
این کارشناس مسائل منطقه همینطور بیان نمود: هم اکنون سعودی ها به دنبال این هستند تا استان مهم ''مأرب'' را از دست ندهند در واقع جنگ بر سر این استان است که اگر در اختیار هر کدام از طرفین باشند می توانند با دست پر و برتر در مذاکرات حاضر شوند. ازاین رو عربستان سعودی نمی خواهد آنرا از دست بدهد.
کوشکی افزود: طی ماه های اخیر جنگ زمینی به صورت شدید را شاهد نبودیم و بیشتر در چارچوب نبردهای هوایی و پهبادی جنگ در جریان بود. اما با حرکتی که انصارالله در استان مأرب انجام داده است تلاش می کند تا با دست پر وارد مذاکره شود و اگر چنین اتفاقی بیافتد در صحنه نظامی مسئله مهمی است.
وی همینطور اظهار نمود: در جریان هستیم که آمریکایی ها بیشتر از یک سال است که خویش را از جنگ یمن کنار کشیده اند و این مسئله از زمان ترامپ شروع شد، ترامپ همکاری آمریکا با نیروی هوایی سعودی را کاهش داد و الان هم بایدن دنباله همین سیاست را در پیش گرفته است.
کوشکی تصریح کرد: آمریکایی نمی خواهند شریک شکست سعودی ها باشند و ترجیح دادند خودشان را کنار بکشند اما به این معنا نیست که آنها دنبال صلح هستند بلکه بطور قطع مایل به قدرت گرفتن انصارالله نیستند.1399/12/18
10:26:01
0.0 / 5
1245
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل