فرمانده كل ارتش:

مجلس و دولت در تخصیص بودجه دفاعی كشور برنامه ریزی دقیقی داشته باشند

مجلس و دولت در تخصیص بودجه دفاعی كشور برنامه ریزی دقیقی داشته باشند

فرمانده کل ارتش با اشاره به لزوم توجه مجلس در تخصیص بودجه دفاعی کشور اظهار داشت: انتظار ما از مجلس و دولت این است که برنامه ریزی دقیقی در بودجه ریزی خود برای توان دفاعی کشور داشته باشند.


به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در جشنواره فرهنگی مصباح که بامداد امروز در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با تبریک فرارسیدن روز بعثت رسول اکرم(ص) و تشکر از تلاش گران عرصه فرهنگی و بصیرت و اجرا کنندگان طرح های فرهنگی مصباح در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اجرای دقیق و هرچه بهتر طرح های فرهنگی مصباح و سایر طرح های بصیرتی که در سطوح مختلف نیروهای آجا برگزار می شود، مورد تاکید بنده است؛ برای اینکه ضمن لحاظ شدن منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) در این طرح ها، تمامی پیشرفت ها و دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینه های رزمی، معنوی و بصیرتی، محصول اجرای طرح های فرهنگی مصباح است.
وی اضافه کرد: ارتش از خاصیت های معنویت محوری، مردمی و بصیر بودن برخوردارست و همانگونه که فرمانده معظم کل قوا فرمودند ارتش با سه خاصیت انضباط، سلسله مراتب و سلامت کارکنان شناخته شده است و به سبب همین خاصیت های باارزش می توان ارتش را بعنوان یک الگو در جامعه بیان کرد.
سرلشکر موسوی با اعلان اینکه در هر حوزه ای وارد شویم ارتش به خوبی در آن عمل کرده است، اضافه کرد: در همین چند سال تحریم و فشارهای حداکثری که از طرف دشمنان بر ملت ایران تحمل شده بود؛ ما در خانواده معنویت محور ارتش همه داشته ها و نداشته ها را تقسیم کردیم و توانستیم از این مرحله سخت به سلامت عبور نماییم که حتی برای برخی این سوال بود که چگونه ارتش توانست به سلامت و با اقتدار از این مرحله سربلند عبور کند.
فرمانده کل ارتش افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران به نسبت برون داد، کم هزینه ترین ارتش در میان همه ارتش های جهان است و همین لحظه ای که ما اینجا هستیم کارکنان نیروی هوایی، دریایی، پدافند، زمینی و سازمان های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در حال محافظت و مراقبت از مرزهای فیزیکی و معنوی و تامین امنیت ایران اسلامی هستند.
وی با اشاره به رزمایش های اخیر ارتش اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی بعد از ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح کمتر از ۲۴ ساعت آماده برگزاری رزمایش های مختلف شد و طرح های خودرا به سرعت ارائه کرد و در کمتر از ۱۰ روز ۴ رزمایش بزرگ برگزار شد؛ البته ما آماده بودیم که همچنان رزمایش های مختلفی را بدون فوت وقت و بطور مستمر برگزار نماییم اما نیاز نشد.
سرلشکر موسوی اشاره کرد: علاوه بر آنهایی که فکر می کردند با فشار حداکثری می توانند کشور را به زانو درآورند، تعداد زیادی کانال در فضای مجازی مشغول عملیات روانی روی ارتش و خانواده های آنها هستند که مشکلی برای ما ایجاد کنند، اما بنیه معنوی و بصیرت همرزمان ما و خانواده های فهیم آنها دشمن را ناکام گذاشته است.
فرمانده کل ارتش با اشاره به توان کم نظیر پهپادی ارتش، اظهار داشت: قدرت پهپادی ارتش در اوج تحریم ها ظهور کرد؛ یعنی در وضعیت خیلی مشکل تحریمی و فشار حداکثری، قدرتی بعنوان قدرت پهپادی ارتش ظهور و بروز کرد؛ که کارشناسان نباید ریشه ظهور این قدرت را در ارقام بودجه دنبال کنند؛ این قدرت ریشه در اراده، استواری خانواده های کم نظیر ارتش و ریشه در اجرای تدابیر فرمانده معظم کل قوا و معنویت دارد.
وی افزود: ناو بندر مکران و جنگنده بومی کوثر و سامانه های راداری و پدافندی و تجهیزات حوزه رزم زمینی، همه در همین تنگ دستی ها و فشار تحریم ها به دست آمد.
سرلشکر موسوی با تاکید بر لزوم توجه مجلس شورای اسلامی در تخصیص بودجه دفاعی کشور، عنوان کرد: انتظار ما از مجلس و دولت محترم این است که برنامه ریزی دقیقی در بودجه ریزی خود برای توان دفاعی کشور داشته باشند، برای اینکه حراست از دستاوردها و حدود و ثغور و مرزهای کشور، هزاران تجهیزات دفاعی که نیاز به تعمیر و نگهداری و توسعه دارند؛ نیاز به بودجه و برنامه ریزی مالی دارد و از مجلس انتظار داریم تا اعتبارات را دقیق مدنظر قرار دهند.
وی اشاره کرد: البته قدرت دفاعی و بازدارندگی ما ریشه در تدابیر و مدیریت فرماندهی معظم کل قوا و طرح های بصیرتی دارد که در ارتش برگزار می گردد.
فرمانده کل ارتش، نقش خانواده های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران را در دست یابی به اهداف بسیار مهم عنوان نمود و اظهار داشت: خانواده های محترم ارتشیان همیشه مانند کوهی محکم پشت سر کارکنان ارتش ایستاده اند تا آنها بتوانند به بهترین شکل ماموریت خودرا انجام دهند و ما چطور می توانیم قدردان این خانواده های محترم نباشیم.
سرلشکر موسوی اضافه کرد: این خانواده های نجیب و با حیا بااینکه علی رغم مشکلات چیزی از ما نمی خواهند اما ما هرچه از توانمان بر می آید باید برای بهبود وضعیت معیشتی آنها انجام دهیم.
وی با اعلان اینکه امروز سلامت نفس، صلابت، قناعت، بصیرت و نجابت خانواده های ارتش بعنوان یک الگو قابل ارائه است، اضافه کرد: اعتقاد قلبی و اعتقاد متکی بر منطق دارم که زندگی خانواده های ارتشی در قالب یک کتاب و سریال قابل ارائه است که اگر این کار صورت گیرد متوجه استواری و عزت نفس این عزیزان در اجرای ماموریت ها و رسالت شان خواهیم شد.
سرلشکر موسوی اظهار داشت: در دیداری هایی که با کارکنان و خانواده های ارتش در نقاط مختلف کشور در بازدید ها دارم، درخواست آنها دیدار با رهبری و رساندن سلام آنها به محضر فرماندهی معظم کل قوا است. این خانواده ها و کارکنان باید به الگویی برای جامعه تبدیل شوند.
وی در آخر تاکید کرد: ما باید به سربازی در ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی مقام معظم رهبری این فرمانده کم نظیر افتخار نماییم.1399/12/16
14:04:15
0.0 / 5
1159
تگهای خبر: ارتش , ایران , جامعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل