معاون پدافند غیرعامل:

دستگاه ها به حفاظت از زیرساخت ها حساس باشند

دستگاه ها به حفاظت از زیرساخت ها حساس باشند

به گزارش سیاسی معاون امور استان های سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: ضروریست تمام دستگاه ها نسبت به حفاظت از منابع و زیرساخت ها خود حساس بوده و خطرات و تهدیداتی را که متوجه این حوزه است، شناسایی کنند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، سردار مهدی رحیمی روز چهارشنبه در آیین رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل استان خراسان شمالی در بجنورد عنوان کرد: برای مقابله بر بحران ها، در اولین گام باید دشمن را شناخته و تهدیدها را به درستی شناسایی کرد و سپس بر مبنای آن برای حفاظت از منابع و زیرساخت ها برنامه ریزی کرد.
وی اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه را شامل می شود که کاهش صدمه پذیری، تسهیل مدیریت بحران، افزایش پایداری و بازدارندگی از خطر را باعث می شود.
رحیمی افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه شناسایی تهدیدات، شناسایی نقاط صدمه پذیر و دسته بندی سرمایه ها در حوزه پدافند غیرعامل کشور انجام شده است که البته نیاز است در این حوزه فعالیتهای بیشتری صورت گیرد.
وی بیان نمود: در هر استان ۱۶ کارگروه برای کنترل خطر و شناسایی تهدیدها فعال شده اند و فعالیتهای خوبی هم در این حوزه صورت گرفته است.
معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: همچنان که خراسان شمالی در دوران انقلاب و دفاع مقدس پیشتاز بوده است، در تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل هم از استان های پیشرو است که امیدواریم در اجرای این طرح هم سرآمد بوده و موفق عمل کند.
سردار رحیمی در مسافرت یکروزه خود به خراسان شمالی طرح جامع پدافند غیرعامل استان را رونمایی نمود.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع استمنبع:

1399/12/15
12:55:06
0.0 / 5
1430
تگهای خبر: سازمان , كشور , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل