در همایش ملی پدافند شیمیایی؛

سرلشكر صفوی: مركز فرماندهی و كنترل تهدیدات زیستی تشكیل گردد

سرلشكر صفوی: مركز فرماندهی و كنترل تهدیدات زیستی تشكیل گردد

دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده كل قوا در همایش ملی پدافند شیمیایی پیشنهاد كرد كه مركز فرماندهی و كنترل تهدیدات زیستی در ستاد كل نیروهای مسلح تشكیل گردد.


سرلشکر «سید یحیی صفوی» روز یکشنبه در همایش ملی پدافند شیمیایی، هفتم تیرماه را یک روز سیاه در تاریخ ملت ایران توصیف کرد و اظهار داشت: اقدام تروریستی منافقین در به شهادت رساندن شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش (در سال ۱۳۶۰) و همینطور جنایت هولناک صدام برای بمباران شیمیایی سردشت (در سال ۱۳۶۶)، دو رویدادی بودند که هفتم تیرماه را به روزی سیاه در تاریخ ملت ایران تبدیل نموده اند.
دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه جنایت های صدام که با استفاده از سلاح های شیمیایی انجام می شد با سکوت سازمان های بین المللی و چراغ سبز آمریکا و اروپا همراه بود اضافه کرد: صدام در طول هشت سال دفاع مقدس، هزار و ۸۰۰ تن گاز خردل و ۶۰۰ تن گاز سارین را ضد ملت و رزمندگان ما به کار گرفت.
سرلشکر صفوی افزود: صدام در طول جنگ تحمیلی مجموعا ۲۵۲ مرتبه از سلاح ممنوعه شیمیایی ضد ملت و رزمندگان ما بهره برد که نتیجه آن ۱۰۷ هزار مجروح و بیشتر از ۸ هزار شهید بود.
وی، تقویت و توسعه ظرفیت و ارتقا آمادگی های دفاعی برای مقابله با تهدیدات احتمالی شیمیایی، زیستی و اکوتروریستی را یکی از راهبردهای پدافند شیمیایی در کشور ارزیابی کرد و اظهار داشت: ایجاد و توسعه سامانه یکپارچه و هوشمند و همینطور رصد و پایش محیطی برای آشکارسازی، اخطار و ارزیابی انواع تهدیدات شیمیایی، میکروبی و محیط زیستی، باید به شکل جدی در دستور کار سازمان پدافند غیرعامل کشور قرار گیرد.
دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا اضافه کرد: توسعه دیپلماسی پدافند شیمیایی و مقابله با کرونا در جهت تقویت همکاری با کشورهای دوست و انتقال تجارب در حوزه های منطقه ای و بین المللی و همینطور مدیریت و فرماندهی یکپارچه توسط قرارگاه پدافند شیمیایی در هنگام وقوع تهدیدات احتمالی، باید در دستور کار سازمان پدافند غیرعامل باشد.
سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر در ماجرای مقابله با کرونا، نیروهای مسلح به کمک دولت نمی آمدند مقابله با کرونا برای دولت بسیار مشکل تر از آنچه می شد که تا امروز انجام شده است.
وی اضافه کرد: فرمان رهبر معظم انقلاب برای کمک نیروهای مسلح به دولت برای مقابله با کرونا و به دنبال آن تشکیل قرارگاه امام رضا(ع)، سبب شد که روند مقابله با کرونا در کشور شتاب بسیار خوبی بگیرد.
سرلشکر صفوی اظهار داشت: هم اکنون یک معاونت تحت عنوان معاونت بهداشت و درمان در ستاد کل نیروهای مسلح داریم و پیشنهاد مشخص من این است که یک مرکز تحت عنوان فرماندهی و کنترل تهدیدات زیستی در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل گردد.
وی اظهار داشت: همایش «مطالبات حقوقی ایران از حامیان رژیم بعث عراق» زمستان سال جاری در کشور برگزار می شود.منبع:

1399/04/08
23:53:36
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل