رییس بسیج سازندگی اعلام كرد:

۴۲ هزار گروه جهادی سازماندهی شده است

۴۲ هزار گروه جهادی سازماندهی شده است

به گزارش سیاسی رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهار داشت: بسیج سازندگی ساماندهی و سازماندهی جریان های جهادی را برعهده دارد؛ به نحوی که حالا 42 هزار گروه جهادی فعالیت می نمایند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمد زهرایی در سومین همایش «ره نشان گروه های جهادی» با موضوع هنر و رسانه که در مجتمع حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، اظهار نمود: بسیج سازندگی سال ۱۳۷۹ تاسیس شده و این زمانی است که جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی ادغام شد. تشکیل این قشر از بسیج بدین منظور بود تا تفکر و اقدام جهادی از بین نرود.
رییس سازمان بسیج سازندگی اضافه کرد: بسیج سازندگی ساماندهی و سازماندهی جریان های جهادی را برعهده دارد؛ به نحوی که حالا ۴۲ هزار گروه جهادی فعالیت می نمایند، در گام بعدی جریان جهادی باید به جبهه جهادی تشکیل گردد، از طرف دیگر اجرای پروژه های کوچک و زود بازده و عام المنفعه را انجام می دهد.
زهرایی عنوان کرد: بسیج سازندگی در بیش از ۱۰ هزار روستا و مناطق محروم حاشیه شهرها فعالیت جهادی می کند، ماموریت بعدی بسیج سازندگی فعالیت در اقتصاد مقاومتی است که راه اندازی صندوق های قرض الحسنه است که تا حالا ۲۴ هزار صندوق قرض الحسنه راه اندازی شده که این صندوق ها تا امروز بیش از پنج هزار میلیارد تومان گردش مالی داشتند و توانستند ۷۰ هزار شغل را ایجاد کنند بدون اینکه بسیج بخواهد در این صندوق ها تصدی گری داشته باشد.
وی اضافه کرد: در کرونا جهادگران بسیجی به کرونا حمله کردند و همانند شب عملیات فتح خرمشهر عمل کردند برای اینکه در روزهای شیوع ویروس کرونا گروه های جهادی علاوه بر فعالیت در تولید ماسک و محلول های ضدعفونی، تعداد ۱۵۰ هزار طلبه بسیجی برای تغسیل و تدفین متوفیان کرونائی اعلام آمادگی کردند.
رییس سازمان بسیج سازندگی افزود: یکی از مولفه ها برای قوی شدن استفاده از گروه های جهادی است؛ به عبارت دیگر اگر دشمن ۴۲ هزار گروه جهادی داشت که قسمتی از اینها مانند پزشکان به صورت تخصصی فعالیت می کردند کارهای بزرگی می توانست انجام دهد.
زهرایی افزود: برای تعامل با رسانه ها از کسانی که در گروه های جهادی حضور دارند و کار رسانه ای انجام می دهند، به رسانه ها معرفی می شوند؛ همین طور کارگروه رسانه با حضور نمایندگان رسانه ها تشکیل خواهد شد و در ادامه اقدامی مشترک با جریان رسانه ای کشور توسط کارگروه رسانه ای که تعیین می شود، صورت می گیرد.منبع:

1399/12/10
22:27:52
0.0 / 5
1442
تگهای خبر: تخصص , تولید , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل