پژمان فر:

كمیسیون اصل ۹۰ مرجع تظلم خواهی مردم نسبت به طرز كار قواست

كمیسیون اصل ۹۰ مرجع تظلم خواهی مردم نسبت به طرز كار قواست

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس این کمیسیون را مرجع «تظلم خواهی آحاد مردم» نسبت به طرز کار قوای سه گانه دانست.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام پژمانفر در نوزدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر که از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار شد، اظهار داشت: امری که ما در تمامی این سال ها بر آن تکیه کردیم تا با تاکید بر آن تهدیدها را به فرصت تبدیل نماییم، مشارکت مردم بود. مشارکت مردم علاوه بر انتخابات و راهپیمایی، باید در زمینه مطالبه گری هم بروز پیدا کند. کمیسیون اصل ۹۰ هم ناظر بر همین مسئله است.
وی ادامه داد: در کشور ما رابطه نمایندگان و مردم، رابطه وکالتی است. مجلس باید در راه طراحی سیستم برای شنیدن صدای مردم حرکت نماید و دنبال راهی باشد که مسائل مردم را حل کند.
نماینده مشهد در مجلس افزود: مسائل مردم ناشی از دو امر است؛ ضعف قوانین و دستورالعمل ها، یعنی ریل گذاری غلطی که اجازه استفاده مردم از قوانین را نمی دهند و دیگری ضعف اجرا که برای این مسئله طرح هایی مثل سوال، تذکر، استیضاح و... وجود دارد و یکی دیگر از این ابزارها، کمیسیون اصل ۹۰ است.
پژمان فر در ادامه تصریح کرد: کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مرجع تظلم خواهی آحاد مردم نسبت به طرز کار قوای سه گانه است که فرصت انجام یک وظیفه فراقوه ای را در مقابل آحاد مردم به مجلس می دهد و به شکایات مردم در طرز کار قوای سه گانه رسیدگی می کند که در حقیقت نظارت مجلس به طرز کار خودش است.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس همین طور اشاره کرد: امروز در حال تصویب تفاهم نامه با ستاد امر به معروف با هدف تاکید بر ایجاد سیستم مطالبات قانونی برای آحاد مردم هستیم که در این صورت مجلس در رابطه با اجرای اصل ۹۰ قانون اساسی بتواند بهتر عمل کند.1399/12/01
23:58:29
0.0 / 5
1403
تگهای خبر: آموزش , سیستم , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل