رئیسی در دیدار با سران عشایر عراق:

دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می آید

دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می آید

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: یقین داریم دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می آید و انتقام خون شهدای مقاومت و سرداران شهید مبارزه با تروریسم را از ظالمان و آمریکای جنایتکار خواهد گرفت.به گزارش سیاسی به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی شب گذشته در دیدار با سران عشایر عراق که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد، از عشایر بعنوان ذخایر الهی یاد کرد.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: عشایر در عراق و ایران و منطقه، پایگاه محکمی برای انقلاب اسلامی و و نماد غیرت، شجاع، انقلابی گری، احساس مسئولیت و دفاع از اسلام و قرآن و ارزش های الهی و وطن هستند.

رئیسی اضافه کرد: ما به چشم خود نقش عشایر را در برانگیختن جوانان برومند برای دفاع از وطن و ناموس اسلام و ایستادگی مقابل دشمن مستکبر دیدیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به نقش عشایر برای تعظیم شعائر دینی و برگزاری مراسم اربعین بعنوان جریان ماندگار در تاریخ برای جبهه مقاومت اسلامی، از نقش عشایر در برگزاری موکب ها و پذیرایی از میهمانان و زوار حسینی قدردانی نمود.

رئیسی اشاره کرد: ما به چشم خود دیدیم و با تمام وجود لبیک عشایر به پیام امام و مقام مرجعیت را برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و کیان اسلامی و ارزش های الهی و دست رد زدن به سینه دشمن پلید و دور کردن آنها از کشور و منطقه و مرز و بوم را احساس کردیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش غربی ها در ایجاد داعش و تسلیح و تجهیز گروهک های تکفیری اشاره کرد: ما خوب می دانیم که دشمن، داعش و تکفیری ها را تربیت کرد تا امنیت و آسایش و زندگی را از ملت های مسلمان منطقه در سوریه و عراق و لبنان و ایران و دیگر بلاد اسلامی سلب کند و نگذارد مردم منطقه روی امنیت را ببینند و مسلمان زندگی کنند.

رئیسی در عین حال اظهار داشت که حضور بابصیرت عشایر در صحنه، نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و امروز می بینیم که حضور جوانان برومند و سلحشور، هیچ نقطه ای در سرزمین عراق را برای تکفیری ها باقی نگذاشته است و برای این توفیق، خدا را شاکر هستیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنانش با اعلان اینکه مسلمانان حق توقف و درجا زدن یا عقب گرد ارتجاعی را ندارند و همیشه باید سیر الهی داشته باشند و به پیش بروند، اظهار داشت: آنچه مسلمانان را به عقب برمی گرداند و بازگشت ارتجاعی می دهد این است که به سخنان کفار توجه کنند.

رئیس دستگاه قضا اصرار کرد که مسلمان باید همیشه به خدا اتکا داشته باشد و خدا را ولی خود بداند و توانمندی خویش را باور نماید.

رئیسی با اشاره به انعقاد قرارداد کمپ دیوید برای دوستی مصر با اسرائیل همزمان با دوران پیروزی انقلاب اسلامی در ایران گفت: مدتی پیش یک نویسنده مصری به مناسبت سی سالگی انقلاب اسلامی در مقاله ای به مقایسه وضعیت امروز ایران و مصر پرداخت و اظهار داشت که ایران بعد از انقلاب اسلامی با آمریکا و اسرائیل قهر کرد و رابطه را کنار گذاشت، اما همان زمان مصر دوستی خودرا با اسرائیل شروع کرد.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: این نویسنده در ادامه مقاله خود اشاره کرد که حالا باید مقایسه نماییم که وضعیت و شرایط ایران و دیگر کشورها چگونه است.

رئیسی افزود: ما با قهر با آمریکا و اسرائیل و قهر با نظام سلطه و همین طور کشورهایی که می خواهند منافع ملی و ذخایر ما را به یغما ببرند، روی پای خود ایستاده ایم.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: غربی ها عزت، امنیت و آزادی ملت ما را نمی خواهند، آمریکا و اسرائیل هیچ ملتی را خوشبخت نکرده اند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش از عشایر و جوانان برومند، مجاهد و سلحشور عراقی بعنوان ثروت بزرگ این کشور یاد کرد و اظهار داشت: عراق ثروت بزرگی همچون مردم متدین را دارد که به دوده عصمت و طهارت عشق می ورزند.

رئیس قوه قضاییه همین طور با اشاره به دیدار خود با رهبر انقلاب اسلامی در آستانه سفرش به عراق، اشاره کرد: ایشان بارها فرمودند ما به عراقی قوی، عزیز، مستقل و آزاد و آباد و با رفاه اجتماعی برای همه می اندیشیم.

رئیس قوه قضاییه پیوند بین ملت ایران و عراق و همین طور عشایر عراقی با ایرانیان را پیوندی عمیق دانست که دشمن هیچ گاه نخواهد توانست با توطئه و فتنه آنها را از هم بگسلد.

رئیسی اظهار داشت: آنچه ما را در کنار هم نشانده عشق و ارادت و پیروی از پیامبر خاتم و دوده (ع) ایشان و عشق به انوار پاک و قدسی است که نمی توان آنرا با هیچ چیز عوض کرد.

رئیس قوه قضاییه این عشق و دلدادگی را رمز الفت و وحدت و انسجام دو ملت ایران و عراق دانست و متذکر شد که عشق و ارادت دوده (ع) از وجود ایرانیان و عراقی ها جداشدنی نخواهد بود.

رئیسی اظهار داشت: همچنان که نور حسین ابن علی (ع) و علی اصغر (ع) را نتوانستند خاموش کنند و از بین ببرند، نورانیت شهیدان سلیمانی و ابومهدی و شهدای ایران و عراق را نمی توانند از بین ببرند و از آثار و برکات خون مطهر آنها نورانیت عالم بیشتر شده و از همه عالم جهل زدایی خواهدنمود.

رئیس قوه قضاییه در آخر اشاره کرد که یقین داریم دست انتقام الهی از آستین امت اسلامی بیرون می آید و انتقام خون شهدای مقاومت و سرداران شهید مبارزه با تروریسم را از ظالمان و آمریکای جنایتکار خواهد گرفت.

در این دیدار سران عشایر عراق به بیان نظرات خود در مورد ایران و عراق پرداختند.
1399/11/22
11:58:58
0.0 / 5
1551
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل