بیانیه حزب اسلامی كار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب

بیانیه حزب اسلامی كار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب

سیاسی: حزب اسلامی کار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:
«چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسید. ۴۲ سال از قیام بزرگ ملت ایران و پیروزی آن به رهبری مردی از سلاله پاک ائمه اطهار"حضرت امام خمینی(ره)"گذشته است. اگر به آنچه دراین ۴۲ سال رقم خورده است نگاهی تحلیل گرانه داشته باشیم؛ خواهیم دید که هنوز ملت شریف ایران به رغم همه ناملایمات و اشتباهات برخی مدیران و نیز دشمنی های خارجی بر سر عهد و پیمان خود با امام و انقلاب باقی مانده اند. امروز درحالی از پیروزی انقلاب و ۲۲ بهمن سخن می گوییم که آرمان های رهبر عظیم الشان و بنیانگذار انقلاب اسلامی در برابرمان قرار دارد.
اهتمام و همت آن رهبر بی نظیر و بزرگوار برقراری عدالت و مبارزه تام و تمام با مظاهر فساد بود. درمراحل نگارش و رفراندوم قانون اساسی دغدغه اصلی ایشان تعیین حق سرنوشت مردم توسط خودشان بود. درهر زمان و هر فرصت همه مسئولان را مخاطب قرار می داد و به اهمیت جایگاه مردم و رسالت حاکمیت برای برقراری عدالت و رفع تبعیض و مبارزه با ظلم تاکیدمی نمود. حالا اما آنچه او می خواست و آنچه در قانون اساسی تاکید گردیده است اندک اندک به فراموشی سپرده می شود. فساد، بخش مهمی از دستگاه اداری و نظارتی را فرا گرفته است.
حقوق اقلیت های مذهبی بطور کامل استیفا نشده و فاصله طبقاتی غنی و فقیر نه فقط کاهش نیافته بلکه در طول سه دهه اخیر بطور ناباورانه ای افزایش داشته است. سهم و نقش مردم برای اداره امور با دیدگاه های تنگ نظرانه قسمتی از دستگاه و نهادهای غیر دولتی و نظارتی به شدت کاهش یافته است. مولفه مهم انقلاب اسلامی یعنی حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان دستخوش نظارت استصوابی شده و هر روز و هر لحظه این تفسیر غیرقانونی از قانون اساسی اما با ظاهری قانونی عرصه را بر مردم تنگ تر کرده است. درحوزه اقتصاد، رفتارهای منفعت طلبانه و سیاسی کاری های مختلف باعث شده است که تلاطم های غیر قابل جبرانی به حیات و زندگی توده های مردم وارد شود. بیکاری جوانان به رغم وجود منابع متنوع خدادادی غیرقابل تحمل شده است. بازی سیاسی با زندگی کارگران و کارمندان و حتی کسبه خرد میزان امید به زندگی را کاهش داده است.
برخوردهای غیر علمی و دور از منافع ملی با سیاست خارجی و حوزه کشورهای منطقه و فرامنطقه جایگاه جمهوری اسلامی ایران را دستخوش لطمه نموده است. جدال های فرسایشی دولت و مجلس سبب بی انگیزگی سرمایه گذاران و کاهش رونق اقتصادی در کشور شده است. این در حالیست که در خرداد ماه ۱۴۰۰ دو انتخابات سرنوشت ساز پیش روی کشور قرار دارد. حزب اسلامی کار ضمن سفارش اکید به همه مسئولان کشور بمنظور چاره اندیشی برای رفع معضلات و اختلافات هشدار می دهد که اگر به مطالبات مردم و طبقات اجتماعی به ویژه اقشار محروم و فرودست همچنان بی توجهی نشان داده شود؛ اساسا تبعات خوبی را شاهد نخواهیم بود.
این کشور و نظام آن نیاز به حضور حداکثری مردم در بزنگاه های تاریخی دارد. بدون حضور و پشتوانه مردمی حکومت ها راه به جایی نخواهند برد. با تمام کاستی ها و سوء مدیریت ها همچنان امیدواریم آینده روشنی برای کشور و مردم عزیز ایران رقم خواهد خورد. در پایان حزب اسلامی کار از همه مسئولان و کادر بهداشت و درمان کشور که در این یک سال، خالصانه و جانانه درمقابل بیماری منحوس کرونا مقاومت کردند و از جان خود برای سلامت و درمان مردم مایه گذاشتند؛ صمیمانه قدردانی کرده و بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم عزیز و شریف ایران تاکید می ورزد.
منبع:

1399/11/21
20:38:56
0.0 / 5
1248
تگهای خبر: ایران , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل