فرانس پرس:

خروج نیمیتز از خلیج فارس، نشانه تمایل آمریكابرای كاهش تنش است

خروج نیمیتز از خلیج فارس، نشانه تمایل آمریكابرای كاهش تنش است

خبرگزاری فرانسه ضمن اشاره به اینکه وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) اعلام نمود که ناوهواپیمابر «نیمیتز» خلیج فارس را بعداز چندماه حضور در آب های این منطقه ترک کرده است، نوشت که این گام نشانه ای از تمایل دولت جدید آمریکا برای کاهش تنش ها با ایران است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون دیروز(سه شنبه) اظهار داشت: ناو گروه هواپیمابر نیمیتز که در محدوده مأموریت فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه حضور داشت به صورت کامل به منطقه تحت فرماندهی اقیانوس های هند و آرام رفته است.
جان کربی توضیح نداد که آیا این ناو بعد از گذراندن ۹ ماه متوالی در دریا در حال بازگشت به ایالات متحده است یا خیر.
وی درعین حال اضافه کرد: بعد از آنکه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس را تقویت کرد، حال دولت «جوبایدن» رئیس جمهوری جدید اعتقاد دارد که باقی ماندن ناو هواپیمابر در خلیج فارس برای نیازهای امنیتی آمریکا ضرروی نیست.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت که «ما چنین تصمیماتی را سبک نمی شماریم».
جان کربی اضافه کرد: «لوید آستین» اعتقاد دارد آمریکا در خاورمیانه حضوری قوی دارد تا به هر تهدیدی پاسخ دهد.
وی تصریح کرد: آستین با درک تصویری بزرگ از یک تصمیم ژئواستراتژیک، با انتقال ناو گروه نیمیتز از حوزه مسئولیت فرماندهی مرکزی به منطقه مسئولیت فرماندهی اقیانوس های هند و آرام موافقت نمود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه سخنگوی پنتاگون دراین مورد که آیا ناو هواپیمابر دیگری برای جایگزینی نیمیتز در آینده نزدیک به خلیج فارس اعزام می شود یا خیر، توضیح نداد اما اظهار داشت: نیروی دریایی آمریکا تعدادی ناو هواپیمابر دارد.
جان کربی اضافه کرد: ما همواره تهدیدها را رصد و تلاش می نماییم تا با توانایی های مناسب با این تهدیدها مقابله نماییم.منبع:

1399/11/16
13:00:56
0.0 / 5
1219
تگهای خبر: آمریكا , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل