چهار میلیون دانش آموز در كشور عضو بسیج هستند

چهار میلیون دانش آموز در كشور عضو بسیج هستند

به گزارش سیاسی ایرنا- معاون آموزش سازمان بسیج دانش آموزی از عضویت چهار میلیونی دانش آموزان در بسیج آگاهی داد و اظهار داشت: بزرگ ترین رسالت این نهاد، انتقال و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد به نسل نوجوان و جوان است.


امید کارگر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران بابیان اینکه رویکرد و راهبرد اصلی ما در بسیج دانش آموزی، دانش آموز محوری با رویکرد تربیتی است، اضافه کرد: در این عرصه پیروی از منویات و فرمایشات مقام معظم سرلوحه راهمان قرار دارد.
وی گفت: باید بستری برای حضور جوانان در جامعه ایجاد نماییم که بتوانند در آن عرصه به خوبی نقش آفرینی کنند و در همین راستا بسیج دانش آموزی این امکان را برای جوانان فراهم نموده است تا در عرصه های مختلف بتوانند ایفای نقش کنند.
کارگر افزود: بمنظور توانمندسازی دانش آموزان به آنان مسئولیت اعطا کرده ایم به شکلی که فرماندهان بسیج دانش آموزی در دبیرستان به تنهایی پایگاه بسیج مدارس را اداره می کنند و در حقیقت هدایت و ارائه راهبرد از طرف بسیج دانش آموزی انجام می شود.
وی با اشاره به برنامه های گرامیداشت دهه فجر سازمان بسیج دانش آموزی، اظهار داشت: هرساله برنامه های متنوعی از طرف سازمان بسیج دانش آموزی به استانها ابلاغ می شد اما باتوجه به شرایط کرونا اجرای برنامه های در بستر مجازی و در امتداد استکبارستیزی تدارک دیده شده است.
این مسوول اضافه کرد: به همین دلیل در چالش استکبارستیزی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و در چالش های مربوط به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان "نسل سلیمانی" بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشارکت فعال دارندو هر استان برنامه های بومی خودرا اجرا خواهند کرد.
کارگر با اشاره به اجرای برنامه متنوع این سازمان برای جامعه هدف اضافه کرد: برنامه های مختلف همچون اردوهای جهادی، اردوی راهیان نور به شکل مجازی، لیگ بین المللی پایا، کنگره ملی همفکری با حضور ۱۰ نفر از منتخبان نخبه دانش آموزی هر استان و برنامه های مختلف دیگر همچون اقدامات بسیج دانش آموزی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر است.
وی تاکیدکرد: تنوع فعالیت در بسیج دانش آموزی بسیار زیاد است اما امسال برنامه های بسیج دانش آموزی باتوجه به شرایط کرونا در قالب کمک های مومنانه، پویش های مختلف همچون همکلاسی مهربان دستور کار قرار گرفته است.
معاون آموزش سازمان بسیج دانش آموزی کشور افزود: به همین دلیل ۴۰ میلیارد تومان کمک های نقدی دانش آموزان بسیجی کشور برای کمک به دانش آموزان نیازمند در استان های مختلف جمع آوری شد که قسمتی از این کمک ها در قالب تهیه و توزیع تبلت دانش آموزی و وسایل کمک آموزشی ویژه دانش آموزان محروم در استانها بود.
کارگر افزود: کمک های آموزشی به دانش آموزان مناطق محروم که در مدارس شبانه روزی مشغول به تحصیل بودند و یا در مناطقی زندگی می کردند که پوشش اینترنتی وجود نداشت از دیگر خدمات ارائه شده سازمان بسیج دانش آموزی امسال بوده است.
وی با اشاره به حضور دانش آموزان بسیجی در طرح شهید سلیمانی، اشاره کرد: دانش آموزان دوره های متوسطه دوم در این طرح حضور دارند و بیشترین تمرکز بسیج دانش آموزی، محول کردن وظایفی همچون آموزش تحصیلی به دانش آموز محروم و ضعیف است.منبع:

1399/11/10
16:46:28
0.0 / 5
1599
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل