سخنگوی كمیسیون تحقیق بیان كرد

گزارش تایید اعتبارنامه تاجگردون تقدیم هیأت رئیسه می شود

گزارش تایید اعتبارنامه تاجگردون تقدیم هیأت رئیسه می شود

به گزارش سیاسی سخنگوی كمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه گزارش كمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه منتخب گچساران امروز تحویل هیأت رئیسه خواهد شد و احیانا در دستور كار جلسه روز یكشنبه(۱۵ تیرماه) مجلس قرار خواهد گرفت.


حجت الله فیروزی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بعد از تأیید اعتبارنامه آقای تاجگردون در جلسه روز گذشته کمیسیون تحقیق، ما این گزارش را جمع بندی کردیم و امروز آنرا تقدیم هیأت رئیسه مجلس خواهیم کرد و احیانا در اولین نشست علنی مجلس پس از تعطیلات هفته آینده یعنی یکشنبه ۱۵ تیرماه در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار می گیرد.
وی با اشاره به وجود اختلاف نظرهایی در مورد اینکه آیا این اعتبارنامه باید در صحن مجلس به رأی نمایندگان گذاشته شود یا نه، اظهار داشت: دو برداشت متفاوت وجود دارد، در آئین نامه مجلس لفظ تصمیم گیری در اینباره آمده و برداشت برخی حقوقدان ها این است که این تصمیم گیری به مفهوم دریافت نظر است و آنچه در مجلس از آن برداشت می شود رأی گیری است.
سخنگوی کمیسیون تحقیق اضافه کرد: در مورد اعتبارنامه نمایندگان صومعه سرا و فریدن که پیش از این در مجلس عنوان شد و به رأی گذاشته نشد بحث این بود که معترضان به اعتراض خود باقی نبودند، اما در مورد منتخب گچساران از توییت های معترضان این طور برمی آید که آنها بر اعتراض خود باقی هستند.
فیروزی در انتها اظهار داشت: در نهایت باید ببینیم در زمانی که اعتبارنامه آقای تاجگردون در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد برداشت رئیس جلسه در اینباره چیست و چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، پیش از این اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در شعبه ۱۲ مجلس به تأیید رسیده بود اما بعد از طرح آن در صحن علنی با اخطار یک نماینده و رأی مجلس این اعتبارنامه به کمیسیون تحقیق ارجاع شد و نهایتا این کمیسیون پس از دو هفته روز گذشته اعتبارنامه منتخب گچساران را تأیید کرد.
منبع:

1399/04/04
11:48:31
5.0 / 5
2303
تگهای خبر: شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل