زارع:

حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزایش می یابد

حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزایش می یابد

سیاسی: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال یک هزار و چهارصد از مصوبه این کمیسیون برای افزایش 4 برابری حقوق سربازان و افزایش پنجاه درصدی این پرداخت برای سربازان متاهل آگاهی داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشستی خبری با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: حدودا حقوق سربازان در کمیسیون تلفیق نهایی شده که در صورت تصویب در صحن علنی، حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزایش می یابد. علاوه بر آن 400 هزار تومان مازاد برای رفت و آمد آنها تسهیلات اختصاص داده شده است. سربازان متأهل نیز تسهیلاتی مانند افزایش 50 درصدی این پرداخت خواهند داشت همین طور قرار شد بمنظور اشتغالزایی مبلغ 50 میلیون و 100 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در زمان اختتام خدمت پرداخت گردد.
وی اضافه کرد: در بودجه ۱۴۰۰ وابستگی به نفت کاهش یافته که برمبنای آن این منابع از 394 هزار میلیارد تومان به کمتر از 260 هزار میلیارد تومان رسیده، همین طور لایحه بودجه به صورت دو سقفی و دو زمانه است بدان معنا که یک سقف در 6 ماهه اول و یک سقف در 6 ماهه دوم در نظر گرفته شده و برمبنای آن اعتبارات تخصیص پیدا می کند.

وی اضافه کرد: با مصوبه کمیسیون تلفیق جمع منابع عمومی دولت از 841 هزار میلیارد تومان به 1158 میلیارد تومان رسید که حدودا 178 هزار میلیارد تومان شفاف سازی شد مثلا 90 هزار میلیارد تومان در حوزه واگذاری سهام در کل بند (و) تبصره 2 دولت کتاب بودجه آمده بود و در ردیف ها نیامده و منابع آن صفر بود. حدود30 هزار میلیارد تومان برای اوراق تسویه در نظر گرفته شده بود که به آن 5 هزار میلیارد تومان در مجلس افزوده شد اما این موارد هم در ردیف تا نوشته نشده بود. مبلغ 53 هزار میلیارد تومان هم برمبنای نامه رئیس جمهور جهت استفاده از اوراق در نظر گرفته شده بود. مابه التفاوت هزار و 158 میلیارد تومان تا 841 هزار میلیارد تومان، 178 هزار میلیارد تومان شفاف سازی بود و حدود 139 هزار میلیارد تومان نیز منابع جدید از حوزه مالیات، اوراق و اسناد به وجود آمد.
وی افزود: در تبصره 14 درباره دستورات مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تصمیماتی در حوزه منابع عمومی بودجه گرفته شد که همچون آن می توان به تکلیف برای وزارت جهاد کشاورزی اشاره نمود که برمبنای آن برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار هزار و 757 میلیارد تومان اعتبار تخصیص می یابد همین طور برای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری هزار و 757 میلیارد تومان پیش بینی شد.
به گفته زارع از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق این بود که به وزارت کشور بمنظور مقابله با اثرات مخرب ریزگرد و تأثیر بر شبکه برق حدود 351 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت. برای تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاهی حدود 263 میلیارد تومان داده شد که حدود 527 میلیارد تومان از این محل میان 13 دانشگاه جامع و برتر کشور به نسبت مساوی تقسیم شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه افزود: برای طرح های نوآورانه و شرکت های دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور دو هزار و 47 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است. همین طور دو هزار و 546میلیارد تومان برای طرح های آب و فاضلاب و راه های روستایی در سال آینده در نظر گرفته شده که می تواند برای رفع اشکال آبرسانی به روستاها و رفع راه های روستایی کارگشا باشد.
وی با اشاره به مشکلات شهر اهواز اظهار داشت: 877 میلیارد تومان برای طرح های آب و فاضلاب اهواز، حمیدیه، کارون و باوی پیش بینی شده است. همین طور کمیسیون تلفیق تصویب کرد که افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان هزار میلیارد تومان باشد.13 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی بمنظور اشتغالزایی و توانمندی زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه کمیسیون درباره حقوق سربازان اظهار نمود: حدودا حقوق سربازان در کمیسیون تلفیق نهایی شد که در صورت تصویب در صحن علنی، حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزایش می یابد. علاوه بر آن 400 هزار تومان مازاد برای رفت و آمد آنها تسهیلات اختصاص داده شده است. سربازان متأهل نیز تسهیلاتی مانند افزایش 50 درصدی این پرداخت خواهند داشت همین طور قرار شد بمنظور اشتغالزایی مبلغ 50 میلیون و 100 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در زمان اختتام خدمت پرداخت گردد.
زارع اصرار کرد که تمام تلاش کمیسیون تلفیق این است که بررسی ردیف های پیشنهادی دولت در حوزه های مختلف طی روزهای آینده صورت گیرد و همزمان با ان نمایندگان کلیات بودجه را در صحن بررسی می کنند.
وی در توضیح 139 هزار میلیارد تومان منابع بودجه که توسط مجلس به بودجه اضافه شده اظهار داشت: بطور مثال 17 هزار میلیارد تومان از حقوق ورودی خودرو ها از مناطق آزاد به دست می آید همین طور رقم واقعی مالیات بر ارزش افزوده 88 هزار و 300 میلیارد تومان بود در صورتیکه دولت آنرا 66 هزار میلیارد در نظر گرفته بود. همین طور عوارض خروج از کشور برای بهسازی روستاهای مرزی در نظر گرفتیم. دولت نیز سود سهام شرکت های دولتی که کمتر از 50 درصد بود را در لایحه بودجه نیاورده بود که ما به ازای آن 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم پس منابع جدید نفتی نیستند و از آنجایی که پیش بینی دولت از این منابع نسبت به عملکرد آن در سال 99 کمتر بود ما آنرا افزایش دادیم، در حقیقت اتکای ما به نفت کمتر شده و سهام و اسناد خزانه اسلامی را به سمت تولید هدایت کردیم.
زارع در آخر اظهار داشت که حدود 27 هزار میلیارد تومان برای جهاد کشاورزی بمنظور تولید نهاده، واکسن دامی و پشتیبانی از بخش تولید به پیشنهاد مجلس افزوده شد.
منبع:

1399/11/09
16:00:51
0.0 / 5
1366
تگهای خبر: تولید , سازمان , عمومی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل