رییس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران:

توانمندی ها و خودباوری جوانان باید مورد توجه قرار گیرد

توانمندی ها و خودباوری جوانان باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش سیاسی رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران بر ضرورت گسترش روحیه خودباوری، مدیریت نوگرایانه و ایده پروری جوانان اصرار کرد و اظهار داشت: بجای پرداختن به توانمندی ها و خودباوری های باارزش جوانان و رفع مشکلات اساسی در معیشت مردم، سطح پایین ترین دعواها را در عرصه های مهم شاهد می باشیم.


به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن مدیریت پروژه ایران، سردار سعید محمد در آیین تجلیل از جوانان قهرمان مدیریت پروژه در عرصه ملی و بین المللی ضمن تجلیل از قهرمانان جوان مدیریت پروژه که افتخارات ملی و بین المللی برای کشور کسب کرده اند بر ضرورت حفظ و گسترش روحیه نشاط، خودباوری، مدیریت نوگرایانه و ایده پروری جوانان اصرار کرد.
وی اظهار داشت: مساله عجیب در کشور ما این است که بجای پرداختن به توانمندی ها و خودباوری های باارزش جوانان و رفع مشکلات اساسی که در معیشت مردم پیش آمده، سطح پایین ترین دعواها را در عرصه ای مهم همانند بودجه ریزی برای کشور شاهد می باشیم که مشخص هم است این دعوا، در حقیقت نتیجه موثر برای کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم و شهروندان نخواهد داشت.
رییس انجمن مدیریت پروژه ایران با تاکید بر ضرورت همگرایی مسئولین در راه حل مشکلات معیشتی شهروندان و حرکت نظام در راه تعالی، اظهار داشت: هر جا که نگاه مسئولین هم گرایانه بوده، توانسته ایم حول تعالی و انسجام حرکت کشور به سمت بهبود امور موفق باشیم و شرایط را به نفع مردم و نظام تغییر دهیم. پس در راه آتی هم باید توجه به این موضوع، از دغدغه های اصلی همه ما باشد.
وی با اشاره به اینکه از دو هزار هزار میلیارد تومان بودجه، فقط ۸۳ هزار میلیارد تومان برای عمران کشور در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: از همین مقدار هم فقط ۲۰ درصد تا حالا تخصیص پیدا شده است و این نشان میدهد که اصولا به چنین سیستم برنامه ریزی نمی توان امید چندانی داشت و در حقیقت اراده ای هم برای حل مسائل کشور به صورت اصولی وجود ندارد.
محمد با اشاره به اینکه ریشه های درختان پرثمر فردا باید در داخل کشور کاشته شوند، اظهار داشت: طبیعتا درختی که ریشه اش در خارج از خاک کشور و با امید به خارج از مرزها کاشته شده است، شاخه هایش هم قرار نیست برای داخل کشور میوه و برگ و باری داشته باشند. باید برای کاشت ریشه ها و بارور کردن آن، نگاه به داخل باشد تا نسبت به ثمردادن آن برای مردم کشور هم امیدوار بود. در غیر این صورت همه تلاش ها، هدر دادن سرمایه های اجتماعی کشور است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پاسخ یکی از جوانان حاضر در این مراسم که درخواست رساندن توانمندی جوانان ایرانی به گوش دیگر مسئولان کشور در جهت تغییر نگاهشان به داخل و توانایی های جوانان ایرانی را داشت، اظهار داشت: در صورتیکه جوانان نخبه برای کشور افتخار آفریده اند، اما متاسفانه این جوانان جایگاهی در سیستم برنامه ریزی کشور ندارند و چه بسا شاهد صف بندی مدیران شصت هفتاد ساله و شاید هم بیشتر، در ترکیب هیات دولت و سایر سطوح مدیریتی کشور هستیم که حاضر نیستند ذره ای از مواضع و مناصب خود کوتاه بیایند.
در این مراسم همین طور از قهرمانان ملی و بین المللی در مسابقات جهانی همکاری مجازی الکترونیک(GeCCo) و قهرمانی مدیریت پروژه (PMC)، جایزه مدیر پروژه برتر (YPMY) و اعضای تیم اجرائی سومین گردهمایی بین المللی جوانان مدیریت پروژه تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1399/11/07
13:14:13
0.0 / 5
1647
تگهای خبر: ایران , سیستم , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل