كمیسیون تلفیق تصویب كرد

اختصاص 2000 میلیارد تومان به آموزش و پرورش برای خرید تبلت در سال آینده

اختصاص 2000 میلیارد تومان به آموزش و پرورش برای خرید تبلت در سال آینده

سیاسی: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 از مصوبه این کمیسیون برای اختصاص 2000 میلیارد تومان به آموزش و پرورش برای خرید تبلت و تجهیزات هنرستان ها و مدارس شبانه روزی آگاهی داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار نمود: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در اختیار کمیته امداد و بهزیستی قرار می گیرد، همین طور ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای خرید تبلت، عینک، سمعک و خوراک هنرستان ها و مدارس شبانه روزی و تجهیزات هنرستان ها در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرد.
وی افزود: بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، ۳۲۰۰ میلیارد تومان برای کاهش لطمه های اجتماعی، ۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار، ۴۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از خانواده زندانیان و ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای حقوق و غذای سربازان اختصاص می یابد.
نماینده مردم آباده در مجلس اشاره کرد: برمبنای مصوبه کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۴، ۲ هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای بیمه باربران و خادمین مساجد و مواردی که در این ردیف مشخص شده اختصاص می یابد. همین طور ۲۲ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم در سال آینده و ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اختصاص می یابد.
زارع گفت: به سبب این مصوبه برای خرید یا ساخت مسکن محرومین و رزمندگان معسر، ۵ هزار میلیارد تومان، امور رفاهی و تغذیه ای دانشجویان ۹۰۰ میلیارد تومان، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هزار و ۷۰ میلیارد تومان، بیمه تکمیلی و درمان ایثارگران ۴ هزار و ۹۰ میلیارد تومان، اختصاص می یابد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصریح کرد: برمبنای مصوبه کمیسیون تلفیق مبالغ یارانه پرداختی برای سال آینده نیز بدین سان است که ۳۵ میلیون نفر که اقشار متوسط و متوسط به پایین هستند هر ماه ۱۸۳ هزار تومان دریافت می کنند ۲۳ میلیون نفر هر ماه ۱۳۶ هزار تومان و ۲۰ میلیون نفر ماهانه ۹۱ هزار میلیارد تومان یارانه می گیرند. در دل این ۳۵ میلیون نفر ۱۰ میلیون نفر هم مربوط به کمیته امداد و بهزیستی است که علاوه بر ۱۸۳ هزار تومان پرداختی ماهانه مبلغ ۱۹ هزار میلیارد تومان در اختیار کمیته امداد و بهزیستی قرار گرفته که این ها علاوه بر یارانه، مستمری هم دریافت نمایند. همین طور به کمیته امداد و بهزیستی اجازه دادیم برای سال آینده حدودا دو میلیون نفر از کسانی که متقاضی هستند و تمکن مالی ندارند را تحت پوشش قرار دهد. پیشنهاد دولت در این زمینه ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای ۱۰ میلیون نفر بود که ما این مبلغ را در کمیسیون تلفیق به ۱۹ هزار میلیارد تومان رساندیم
زارع در آخر اشاره کرد: این کل پرداخت نقدی هدفمندی یارانه ها در سال ۱۴۰۰ است. پیشنهاد دولت در لایحه ۲۶۷ هزار میلیارد تومان بوده که ما در کمیسیون تلفیق کل منابع این بخش را ۴۳۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم و ۷۹ هزار میلیارد تومان برای دولت در قالب های مختلف خصوصاً ۱۴/۵ درصد نفت و گاز برای پالایشگاه و پتروشیمی نیز از این مبلغ کسر می شود.
منبع:

1399/11/06
14:49:22
0.0 / 5
1526
تگهای خبر: آموزش , تولید , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل