جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛

اجرای عملیات تركیبی مشترك ارزیابی مهارت هوابرد نیروی زمینی ارتش

اجرای عملیات تركیبی مشترك ارزیابی مهارت هوابرد نیروی زمینی ارتش

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: عملیات مشترک هوابرد و متحرک هوایی بمنظور ارزیابی مهارت نیروهای هوابرد نزاجا با موفقیت در منطقه عمومی سواحل مکران انجام شد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی در حاشیه رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: عملیات مشترک هوابرد و متحرک هوایی با به کارگیری یگان های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش، پشتیبانی ترابری هواپیماهای سنگین نیروی هوایی ارتش و بالگردهای هوانیروز بامداد امروز با موفقیت در منطقه عمومی سواحل مکران انجام شد.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: عملیات مشترک هوابرد برای ارزیابی مهارت کارکنان تیپ قهرمان ۵۵ هوابرد طرح ریزی شده، که از پادگان سرزمینی مستقیما توسط هواپیماهای سی۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به منطقه هدف ترابری شده و در منطقه موردنظر فرود آمدند؛ سپس با به کارگیری ادوات زرهی شنیدار، ماموریت خودرا برای تصرف اهداف در منطقه ساحلی شروع کردند.
نعمتی اشاره کرد: در آخر این عملیات عملکرد تیپ هوابرد در به کارگیری ادوات شنیدار و زرهی در منطقه هدف مورد ارزیابی کارشناسان قرار گرفتند.
وی افزود: پشتیبانی و امنیت هوایی هواپیماهای نیروی هوایی ارتش در اجرای ماموریت توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) انجام می شود.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش و تاثیر مهم آن در ارتقای توان دفاعی گفت: کارکنان تیپ ۵۵ روی زمین از ادوات تهاجمی شنیدار بهره برده و با تیپ مکانیزه هجومی ما مشترک خواهند شد.
نعمتی بیان کرد: در این رزمایش عملیات مشترک در دو مرحله انجام می شود؛ مرحله اول تا فرود روی زمین و مرحله دوم پس از فرود نیروهای واکنش سریع بر روی زمین انجام می شود.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اشاره کرد: عملیات متحرک هوایی با هدف استفاده از بالگردهای شنوک و ۲۱۴ هوانیروز در دو بخش بر روی آب و در سطح و زیر سطح طرح ریزی و انجام شده و بدین ترتیب اهداف در عمق دریا و ساحل بطور همزمان منهدم شدند.


1399/11/01
14:02:03
0.0 / 5
1462
تگهای خبر: ارتش , عمومی , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل