سردارسلامی:

موشك های بالستیك از دستاوردهای بزرگ دفاعی كشور است

موشك های بالستیك از دستاوردهای بزرگ دفاعی كشور است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: استفاده از موشک های بالستیک که می تواند اهداف مطرح را در اقیانوس مورد هدف قرار دهد، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مرحله نهایی رزمایش «پیامبر اعظم(ص) ۱۵» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، ضمن اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش اضافه کرد: یکی از هدفهای مهم ما در سیاستها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن شامل ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشکهای بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: معمول است در دریا با استفاده از موشک های کروز با سرعت کم هدفهای متحرک مورد برخورد قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک های بالستیک به علت اعماق و مسافت های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است.
سردار سلامی تصریح کرد: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در مواقعی که اقتضا کند؛ در شرایط واقعی تکرار شود.
مرحله اول رزمایش «پیامبر اعظم(ص) ۱۵» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) با شلیک انبوه موشک های بالستیک زمین به زمین و اجرای عملیات توسط پهپادهای تهاجمی بمب افکن در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.
پیش از این رزمایش مشترک «پیامبر اعظم(ص) ۱۴» با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با مشارکت نیروی دریایی و هوافضای سپاه در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج فارس و غرب تنگه راهبردی هرمز در مردادماه ۹۹ با اجرای تمام تمرین های ترکیبی عملیاتی در عرصه زمینی، دریایی و هوا و فضا برگزار شده بود.1399/10/28
17:29:23
0.0 / 5
1327
تگهای خبر: ایران , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل