در جلسه شورای مركزی حزب اعتماد ملی مطرح شد

اعتراض اعتماد ملی به ردصلاحیت دبیركل و 3 عضو این حزب

اعتراض اعتماد ملی به ردصلاحیت دبیركل و 3 عضو این حزب

سیاسی: جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی  با حضور اعضای شورای مرکزی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و بطور حضوری و آنلاین اجرا شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، در این نشست بعد از نطق قبل از دستور حق شناس، نوروززاده و حسین بر، قائم مقام حزب اعتماد ملی به تشریح وقایع در رابطه با حزب و رد صلاحیت دبیرکل و برخی از اعضای حزب پرداخت.
الیاس حضرتی در این نشست با تاکید بر اینکه حضور و دبیرکلی کروبی را باید فرصت تلقی کنند نه تهدید، اظهار داشت: متاسفانه منطق و برنامه درستی وجود ندارد.
وی اشاره کرد: حزب اعتماد ملی چه کروبی دبیرکل باشد چه نباشد، حزب کروبی است و حزب به نام کروبی ثبت شده است.
در ادامه جلسه، جلیلیان، رئیس دفتر حقوقی حزب به تشریح اقدامات انجام شده برای اعتراض به ردصلاحیت دبیرکل و سه عضو شورای مرکزی حزب در کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور پرداخت.
وی اظهار داشت: اعتراض حقوقی ما در دبیرخانه وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ ثبت شده و در شعبه ۳۵ دیوان عدالت اداری نیز اعتراض ما ثبت شده است.
در ادامه این جلسه اعضای حزب از حسین کروبی درخواست نمودند که پیام اعضا، در خصوص اینکه دبیرکل حزب بوسیله وکیل، اعتراض خودرا ثبت کند، به وی منتقل کند.
در ادامه، ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب، مصوبه دفتر سیاسی درباره انتخابات را قرائت کرد.
وی اظهار داشت: برمبنای مصوبه دفتر سیاسی، اعتماد ملی در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت می کند، اما چک سفید نمی دهد. باید شرایطی مهیا باشد؛ نخست اینکه نظام سیاسی شرایط مشارکت آزادانه، فعال و موثر را بوجود آورد و دیگر اینکه مردم در فضای سیاسی حاضر باشند.
موضوع مشارکت حزب در انتخابات در صورت تامین این شرایط به تصویب اکثریت قاطع اعضای شورای مرکزی حزب رسید. داشتن نامزد حزبی نیز بعد از بحث های دو ساعته و نطق موافقان و مخالفان، به تصویب رسید.
منبع:

1399/10/26
23:01:09
0.0 / 5
1284
تگهای خبر: شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل