اسلامی:

امكانات و ظرفیت های داخلی كشور باید به هم گره زده شود

امكانات و ظرفیت های داخلی كشور باید به هم گره زده شود

به گزارش سیاسی وزیر راه و شهرسازی در دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح با تاکید بر این که اوج تعامل بخش کشوری و لشکری را می توان در ارتباط وزارتخانه های دفاع و راه و شهرسازی مشاهده کرد، اظهار داشت: امکانات و ظرفیت های داخلی کشور باید به هم گره زده شود.


به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ محمد اسلامی در دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خصوصاً شهید دانشمند محسن فخری زاده اظهار نمود: سالهای سال از نزدیک در جریان کوشش های علمی و تحقیقاتی این دانشمند فرزانه بودیم و به مفهوم واقعی کلمه نقش این شهید والا مقام در توسعه تکنولوژی دفاعی بسیار مهم و اثر گذار بود.
وزیر راه و شهرسازی در همین زمینه افزود: شهید فخری زاده حرکت و جریان صنعت دفاعی را به سمت دانش بنیانی سوق داد و دراین زمینه فرآیندهای صنعتی و تحقیقاتی نوین را در وزارت دفاع به شکل جهشی و با شتاب فزاینده به تثبیت رساند.
اسلامی با اعلان اینکه شهید فخری زاده دست برتر را در حوزه اطلاعات داشت اظهار داشت: ۲۱ سال پیش نیز دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی به او سوء قصد کرده بودند؛ اما این اقدام آنها ذره ای درتلاش های این دانشمند برجسته و ممتاز خللی وارد نکرد و او مصمم تر از قبل و با اراده راسخ مرزهای دانش را در نوردید و یادگار های جاویدانی در حوزه فناوری باقی گذاشت.
وی بخش مهمی از کوشش های صنعتی و فناورانه در بدنه دفاعی را کشور را مرهون کوشش های شهید فخری زاده عنوان نمود و اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش دانشمندان عرصه دفاعی به قدرت اطمینان بخش و قدرت بازدارنگی سطح بالا دست یافته است که لازم است به عمق آن افزوده شود.
اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تعامل تنگاتنگ وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع، اظهار داشت: اوج تعامل بخش کشوری و لشکری را می توان در ارتباط و تعامل تنگاتنگ این دو وزارتخانه دید.
وی با بیان گسترگی فعالیت ها و ماموریت های متنوع وزارت دفاع در بخش حمل و نقل هوایی، ریلی، زمینی و دریایی و... اظهار داشت: اقدامات مشترکی را با وزارت دفاع با رعایت همه استانداردها به منصه ظهور رساندیم و ظرفیت های خوبی دراین زمینه به وجود آمده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان تفاهم نامه و تعاملات مشترک دو وزارتخانه در حوزه های مختلف اظهار داشت: به دنبال افزایش تعامل در بخش هوایی هستیم و معتقدیم سطح همکاری ها در این عرصه باید توسعه یابد.
اسلامی با تاکید بر تکیه بر توانمندی داخلی در عرصه های گوناگون اظهار داشت: تعدادی از شرکت های هواپیمایی که قطعات خودرا برای بازآماد سازی و اورهال به سایر کشورها ارسال کردند، نه فقط اقدامی برای تعمیر و بازآماد سازی قطعات نشد بلکه این قطعات به سبب تحریم های ظالمانه نیز به کشور بازنگشت.
وی با اعلان اینکه باید امکانات و ظرفیت های داخلی کشور را به هم گره بزنیم اشاره کرد: تعاملات وزرات خانه های دفاع و راه و شهرسازی به صورت همگن و همگرا در امتداد منافع ملی و عمومی با شتاب زیاد در جریان است و این مهم باید در تمامی بخش های کشور تسری یابد.
اسلامی با اعلان اینکه استانداردها دائما و توامان باید به روز و در تمامی دستگاهها پیاده سازی شود اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد در این مقوله نقشی خطیری به عهده دارد و باید به شکلی باشد که هر کس وارد این سازمان شد، « آینده » را در این سازمان به صورت عینی مشاهده کند.
با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع، دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح میزبانی موسسه استاندرد ملی وزارت دفاع انجام شد.
منبع:

1399/10/23
20:02:35
0.0 / 5
1474
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل