اعتراف بایدن به تروریست بودن ترامپ چه تبعاتی دارد؟

اعتراف بایدن به تروریست بودن ترامپ چه تبعاتی دارد؟

سیاسی: بایدن با تروریست خواندن هواداران ترامپ که در 7 ژانویه به کنگره این کشور حمله کردند و همین طور متوجه نمودن مسئولیت این اقدامات به ترامپ، عملا رئیس جمهور فعلی آمریکا را رهبر تروریست ها قلمداد کرده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از نورنیوز، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در تازهترین واکنش به رخدادهای چهارشنبه ۶ ژانویه در واشنگتن که طی آن هواداران ترامپ به سمت ساختمان کنگره (کاپیتول) حمله کردند و با اشغال آن زمینه ساز کشته شدن ۵ نفر شدند، ضمن آن که این روز را «تیره ترین روز تاریخ» ایالات متحده آمریکا نامید، دونالد ترامپ را مسئول این رخداد معرفی نمود.
بایدن هواداران مسلح ترامپ را «تروریست های داخلی» خواند و نیروهای امنیتی را نیز به برخورد بیش از اندازه نرم با هواداران ترامپ متهم کرد.
هواداران ترامپ روزچهارشنبه ۱۷ دی (۶ ژانویه) و در زمانی که کنگره آمریکا مشغول بررسی و تایید آرای الکترال مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر بود وارد ساختمان کنگره شدند و ضمن تخریب و غارت این مجموعه تلاش کردند که به نمایندگان حزب مخالف لطمه وارد کنند. در جریان یورش هواداران ترامپ یا به تعبیر جو بایدن «تروریست های داخلی» به ساختمان کنگره این کشور ۵ نفر همچون یک مامور پلیس کشته شدند.
اظهارات اخیر جوبایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا سخنانی بسیار مهم تلقی می شود که در بطن آن «اعترافی دیر هنگام» نهفته است.
بایدن از سویی به صورت رسمی اعلام نموده که مسئول وقایع ۷ ژانویه در واشنگتن، ترامپ است و از طرف دیگر افرادی که با دعوت و هدایت ترامپ دست به این اقدام جنایتکارانه زده اند را تروریست داخلی دانسته است.
نتیجه منطقی حاصل از اظهارات بایدن این است که او ترامپ را رهبر تروریست های داخلی می داند و طبیعتا شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا هم تروریست است.
اعتراف دیرهنگام بایدن موید این واقعیت است که در چهار سال قبل یک تروریست به همراه دار و دسته اش رئیس جمهور ایالات متحده امریکا بوده و با در اختیار داشتن بزرگترین ارتش و زرادخانه هسته ای جهان با رویکردهای تروریستی در مورد کنش های این کشور در مهمترین موضوعات نظامی و امنیتی تصمیم می گرفته است.
نگاهی به تصمیمات و اقداماتی که در دوره ریاست جمهوری ترامپ در داخل و خارج از امریکا به وقوع پیوسته به روشنی اظهارات جو بایدن را تایید می کند.
بدون شک مهمترین نماد رفتار تروریستی ترامپ در طول دوران زمامداری اش در صدور دستور ترور فرمانده عالی رتبه یک کشور در جریان سفر رسمی به کشور دیگر تجلی یافت.
ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان مقاومت که به اعتراف دوست و دشمن اصلی ترین نقش را در سرکوب تروریست های آدمخوار داعشی در منطقه داشته اند، قطعا بهترین هدیه ای بود که رهبر تروریست های جهان می توانست به هوادارانش بدهد.
دستگاه قضایی عراق بعنوان میزبان سردار سلیمانی بتازگی با صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که خود رسما مسئولیت این اقدام تروریستی را پذیرفت زمینه محاکمه وی برای دست زدن به این جنایت را فراهم نموده است.
بااینکه جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا بعد از ترور سردار سلیمانی و فرماندهان مقاومت به صورتی از این اقدام حمایت کرد اما در وضعیت کنونی و بعد از اظهارات اخیر بایدن، او دو راه پیش رو دارد.
یا باید چون گذشته با تایید اقدام تروریستی ترامپ، همچنان در کنار وی بماند و ننگ پشتیبانی از یک تروریست را (به اعتراف خودش) بپذیرد و یا شجاعت اعتراف رسمی به اشتباهش را داشته باشد و از صحبت های قبلی خود عذر خواهی کند و زمینه محاکمه ترامپ در کشوری که این جنایت در آن رخ داده را فراهم آورد و از تایید رفتار یک تروریست اعلام انزجار و برائت نماید.
در صورتیکه جو بایدن مسیر برائت از ترامپ را در پیش نگیرد می توان نتیجه گرفت که رئیس جمهور امریکا درباب ارزیابی اقدامات تروریستی و افراد تروریست هم مانند خیلی از موضوعات دیگر قائل به استاندارد دو گانه است. به عبارت دقیقتر در صورتیکه یک تروریست و هوادارنش به کنگره امریکا حمله می کنند و موجب مرگ برخی از شهروندان امریکا می شوند باید آنها را محکوم نمود اما اگر همین گروه، جنایتی بزرگتر و بی سابقه را در خارج از امریکا انجام بدهند باید از آنها تقدیر به عمل آید.
جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا می تواند این عرصه را به آزمونی برای راستی آزمایی اظهاراتش در مورد موضوعی بسیار مهم یعنی پشتیبانی از تروریسم یا نفی آن مبدل سازد که موفقیت یا ناکامی اش منوط به شجاعت و صراحت است.
این گوی و این میدان، طرفدار تروریسم هستید یا مخالف آن؟
منبع:

1399/10/19
22:48:32
0.0 / 5
1377
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , استاندارد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل