به مناسبت چهامین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛

دلنوشته ای در سوگ چهارساله پدر

دلنوشته ای در سوگ چهارساله پدر

فاطمه هاشمی خطاب به پدرش نوشت: تو در جهان باقی هم در همسایگی امام نزد خدای خویش راضی و خشنود زندگی دیگری را آغاز کردی.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، فاطمه هاشمی در مراسم «چهارمین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی» دلنوشته ای را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر است:
و السابقون السابقون اولئک المقربون
در چهارمین زمستان فقدانت در کنار تو و مرادت گرد هم آمده ایم به یاد روزهای خوشی که با او بودی و از او می گفتی؛ همه حسرت آن روزها را می خوردند. از زمانی که پا به عرصه وجود گذاشتی و خویش را شناختی در همسایگی امام قرار گرفتی آنهم به دست سرنوشت.
با او خوشی و ناخوشی را تجربه کردی. در دورانی که از پدر معنوی فرزانه ات دور بودی با امید به روزگاری که این همجواری تکرار گردد تلاش و کوشش نمودی و همه سختی ها و شکنجه های خارج از توان را تحمل کردی و دم بر نیاوردی بلکه عاشق وار می خواستی ریشه نهال نورس را با همرزمان و همفکران است از آب و گل و به بار در آوری و به بار به بنشانی تا شاخه های این درخت تنومند به آسمان برسد و ریشه دار گردد تا بتوانی باردیگر زیر این آسمان پهناور که برای همه جهانیان جایی دارد در همسایگی معشوقه ات قرار بگیری.
باز این همجواری دوام زیادی نداشت و این دفعه نه مانند گذشته بلکه با تعداد قلیلی راه پر پیچ و خمی را ادامه دادی. هر روز با آدمک هایی روبرو شدی که همانند برادران یوسف چاه های تهمت و تحریف و دروغ و دشنام را برایت ایجاد کردند و همانند برادران یوسف در مقابلت ایستادند ولی تو سرافراز درآمدی.
آری، سپری شدی در مقابل پیکان ها و با تمام انحرافاتی که در جامعه ایران از خط امام دیدی. هر گونه ظلم را به جان خریدی که حافظان تفکر باشی تا جایی که جان خویش را بر سر آن دادی و برای بار سوم در کنار امام خانه گرفتی ولی این دفعه ابدی و بدون هیچ نگرانی و با آرامش و اطمینان کامل.
امروزه حسودان و حسرت به دلان از اینکه یوسف و دردانه امام باز هم در جوار مراد خودش آرمیده تاب و توان از کف داده اند. این آتش خشم که به جانشان افتاده هیچگاه فروکش نخواهد کرد چون که می دانند تو در جهان باقی هم در همسایگی امام نزد خدای خویش راضی و خشنود زندگی دیگری را آغاز کردی.1399/10/18
23:56:07
0.0 / 5
1297
تگهای خبر: ایران , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل