توزیع ۷ هزار بسته معیشتی درمناطق محروم استان سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

توزیع ۷ هزار بسته معیشتی درمناطق محروم استان سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش سیاسی به همت ستاد اجرایی فرمان امام چهارمین مرحله رزمایش ˮهمدلی و احسانˮ در زاهدان برگزار گردید. درمراسمی با حضور مسئولین نمایندگی ولی فقیه در زاهدان، مدیرکل استانی ستاد اجرایی فرمان امام و تعدادی از مسؤلان استانی و مدیران گروههای مردمی و خیریه، توزیع ۷ هزار بسته معیشتی درمناطق محروم استان با اولویت اقشار صدمه دیده از کرونا در سیستان و بلوچستان شروع شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، علیرضا راشکی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان با بیان این خبر اضافه کرد: توزیع این بسته های معیشتی به همت بنیاد احسان و توسط ۴۰ گروه جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام صورت میگیرد. وی تصریح کرد: برای حل مشکلات معیشتی مردم، ستاد اجرایی فرمان امام به صورت مرتب برنامه های کوتاه مدتی نظیر توزیع بسته های معیشتی و همینطور برنامه های بلندمدت مانند ایجاد اشتغال در حوزه معدن، کشاورزی و دامپروری با اولویت صدمه دیدگان از کرونا را در دستورکار خود دارد.
همینطور در چهارمین مرحله رزمایش همدلی و احسان صورت گرفت؛ توزیع ۱۸ هزار بسته معیشتی درمناطق محروم استان اردبیل در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، مدیرکل استانی ستاد اجرایی فرمان امام، فرمانده سپاه، معاون استاندار و تعدادی از مدیران استانی، توزیع ۱۸ هزار بسته معیشتی در مناطق کم برخوردار استان شروع شد.
مهدی افتخاری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان اردبیل درحاشیه این مراسم اظهار داشت: این بسته ها شامل اقلام غذایی خشک مانند رب، روغن، ماکارانی وعدس است و بزودی برنج و گوشت مرغ هم به این بسته ها اضافه خواهیم کرد.
وی ادامه داد: این بسته ها از امروز توسط نیروهای جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم استان و با اولویت صدمه دیدگان کرونا توزیع میشود.
آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل دراین مراسم اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام جزو نهادهایی است که هرگره و مشکل و بحرانی در کشور پیش آمده بلافاصله درمیدان حضور یافته وبه یاری مردم شتافته است.
وی ادامه داد: چه در سیل و زلزله، چه پس از انتشار کرونا و اقداماتی مانند تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا و تولید داروهای تحریمی و اقلام بهداشتی مانند ماسک و ضدعفونی کننده موردنیاز مردم، چه در بحث های علمی و تأسیس و پشتیبانی از دانش بنیان ها و جوانان نخبه کشور، ستاد اجرایی پیشرو بوده و این نحوه مدیریت و فعالیت میتواند تبدیل به یک الگوی بین المللی برای مدیریت در کشور و پشتیبانی از جامعه شود.
نماینده ولی فقیه اضافه کرد: پس از شیوع ویروس کرونا، ستاد اجرایی علاوه بر ورود در حوزه علمی و دارویی، درچندین مرحله مبادرت به توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در مناطق محروم اردبیل و حتی ایجاد اشتغال برای کسانی که براثر کرونا بیکار شده بودند کرد که این مساله تقدیرآمیز و ستودنی است.1399/09/25
12:17:23
5.0 / 5
1480
تگهای خبر: ایران , تولید , جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل