جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

پروژه های تحقیقاتی كاملا مطابق با نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح است

پروژه های تحقیقاتی كاملا مطابق با نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح است

به گزارش سیاسی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلان اینکه وزارت دفاع با 100 دانشگاه ارتباط و همکاری دارد، اظهار داشت: الان پروژه های تحقیقاتی موجود در دانشگاه کاملاً مطابق با نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح است و مورد سفارش سازمان های صنعت دفاعی است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار «قاسم تقی زاده» در گرامیداشت روز دانشجو که با حضور خانواده شهید فخری زاده در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، گفت: دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهدیدات تکنولوژیک دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی شامل آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی را که به نیابت مقابل کشور اقدام می کنند را مورد بررسی قرار می دهد و متناسب با نیاز نیروهای مسلح سلاح ها و سامانه های بازدارنده را پیش بینی می کند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه دانشگاه مالک اشتر رسالت مشخصی در کنار سازمان های صنعتی دارد که در قالب طرح《صنایع و دانشگاه》اجرا شده است و این تعامل سازنده موجب می شود تا دانشجوهای ما آینده خودرا در سازمان های صنعتی نظامی و دفاعی ترسیم کنند.
سردار تقی زاده اظهار داشت: بطور طبیعی خیلی از تکنولوژی هایی پیشرفته که در این دانشگاه دنبال می شود در رشته های همین دانشگاه موجود است و با بهره بردن از سایر دانشگاه ها نیازمندی های علمی خودرا تامین می نماییم.
وی اضافه کرد: الان با حدود ۱۰۰ دانشگاه ارتباط تنگاتنگ داریم و جهت توسعه فناوری های مورد نیاز و مقابله با تهدیدات نوپدید دشمن کوشش های ارزشمندی را در دستور کار قرار داده ایم.
جانشین وزیر دفاع افزود: مقام معظم رهبری درباب همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی همیشه تاکید داشتند و درباب دانشگاه صنعتی مالک اشتر فرمودند: من به این دانشگاه چشم امید دارم.
وی با اعلان اینکه در گذشته پروژه های بسیار زیادی در دستور کار داشتیم و سعی کردیم افق روشنی جهت استفاده از فناوری های مقابله ای در دستورکار قرار دهیم، اضافه کرد: الان پروژه های تحقیقاتی موجود در دانشگاه کاملاً مطابق با نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح است و مورد سفارش سازمان های صنعت دفاعی است.
سردار تقی زاده توسعه و ارتقای سطح دانش فنی و پژوهشی در زمینه علوم و تکنولوژی های جدید و مورد نیاز صنایع دفاعی و نیروهای مسلح است را از ماموریت ها و اهداف دانشگاه مالک اشتر ذکر کرد و اظهار داشت: ارتقاء سطح دانش و شایستگی تخصصی نیروی انسانی وزارت دفاع بوسیله تربیت آموزش و توانمندسازی افراد، از دیگر ماموریت های دانشگاه صنعتی مالک اشتر است که این دو ماموریت دانشگاه مالک اشتر را از دیگر دانشگاه ها متمایز می کند.
وی با اشاره به تدریس رشته های مختلفی چون برق، الکترونیک، مخابرات، متالوژی، مدیریت و دیگر رشته ها در دانشگاه مالک اشتر اظهار داشت: امروز خوشبختانه علاوه بر تحقیقات بر روی علوم پایه، تحقیقات در حوزه توسعه صنعتی و علوم بدیع در این دانشگاه به صورت گسترده صورت می گیرد.
سردار تقی زاده اظهار داشت: وزارت دفاع، دانشگاه صنعتی مالک اشتر را در پروسه چرخه اندیشه، ایده تا محصول بعنوان مکمل صنعت در نظر گرفته است و به شکلی سیاست گذاری کرده تا دانشگاه صنعتی مالک اشتر کاملاً بین جهان علم اطلاعات و تکنولوژی مراکز علمی و تحقیقاتی بوسیله مجتمع های دانشگاهی قرار گیرد و اقدامات لازم را انجام می دهد.
وی اضافه کرد: بواسطه تمهیدات مسئولان وزارت دفاع امروز یک ارتباط سازمان یافته بین صنعت و دانشگاه در حوزه فناوری های مورد نیاز و در رابطه با فرآیندها و محصولات و در کنار آن آموزش کادر فنی و علمی و تخصصی شایسته شکل گرفته است.
به گفته سردار تقی زاده، در تنظیم ره نگاشت های صنعتی دفاعی کارهای مطلوبی انجام شده است و در سال های آتی این توسعه پیدا خواهدنمود.
وی افزود: وزارت دفاع تا حالا رتبه اول همکاری با سایر دانشگاه ها را در کل دستگاه های دولتی و نیروهای مسلح احراز کرده است و در نظر داریم بخش اعظم نیازمندی های استخدامی صنعت دفاعی را بوسیله دانشگاه مالک اشتر جذب نماییم.
جانشین وزیر دفاع اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی وزارت دفاع، ارتقاء دانشگاه و زیرساخت های آن و توجه به حوزه های پژوهشی تحقیقاتی است و ما از دانشجویان نیز می خواهیم همچون دانشمند شهید فخری زاده به رشد علمی و تخصصی خود توجه داشته باشند و در این رابطه بسیار کوشا باشند.
وی با اعلان اینکه پژوهشگران و دانشمندان نباید خودرا درگیر سیاست زدگی کنند، اظهار داشت: دانشگاه مالک اشتر یکی از دانشگاه های برتر و مطرح در سطح بین المللی است و بنا بر این دشمنان تحریم هایی را مقابل دانشگاه اعمال کردند.
سردار تقی زاده با اشاره به پیشرفت های بدست آمده در حوزه دفاعی اظهار داشت: امروز در حوزه موشک های ضد زره جزو سه کشور برتر دنیا و در حوزه سلاح های انفرادی جزو دو کشور برتر دنیا و همین طور در حوزه موشکی جزو چهار کشور برتر دنیا هستیم و در حوزه فضایی، موشکی، جنگ الکترونیک، پدافند و دریایی و... خیلی از مسائل دیگر به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم.
وی با اعلان اینکه خون به ناحق ریخته شده دانشمندان و فرمانده بزرگ مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی بی جواب نخواهد ماند، اشاره کرد: رژیم اشغالگر قدس تاوان این جنایت بزرگ را خواهد داد.
جانشین وزیر دفاع یادآورشد: در انتقام خون دانشمندان کشورمان از روی حکمت و خرد عمل خواهیم کرد و بموقع و سر وقت برمبنای حکمت و خرد انتقام سخت را از دشمنان نظام و انقلاب خواهیم گرفت.
منبع:

1399/09/21
12:56:52
5.0 / 5
1387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل