رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودكفایی نیروی دریایی ارتش خبر داد

بومی سازی بیشتر از ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها

بومی سازی بیشتر از ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها

امیر دریادار دوم مجید مقصودی اظهار داشت: خوشبختانه ما توانسته ایم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه ها بومی سازی نماییم و تحویل یکان های تعمیراتی نیرو برای تعمیرات زیر دریایی ها بدهیم.


به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار مجید مقصودی رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به نمایشگاه محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: هر ساله به مناسبت هفتم آذر ماه سالروز عملیات مروارید که یادآور رشادت ها و دلاور مردی های کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، آخرین دستآوردهای نیروی دریایی در حوزه صنعت و محصولات دفاعی سطحی و زیر سطحی ساخته شده توسط کارشناسان و محققان نیروی دریایی با تکیه برظرفیت داخلی کشور را در چارچوب نمایشگاه به نمایش می گذاریم.
رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به مهم ترین محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، بومی سازی قطعات یکان های زیردریایی را از دستآوردهای صنعت دفاعی در این نیرو برشمرد و افزود: زیردریایی ها از پیچیدگی های خاصی برخوردار می باشند و عملیاتی نگه داشتن زیردریایی ها منوط به تعمیر و بومی سازی قطعات آن است.
وی افزود: خوشبختانه ما توانسته ایم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه ها بومی سازی نماییم و تحویل یکان های تعمیراتی نیرو برای تعمیرات زیر دریایی ها بدهیم.
دریادار دوم مقصودی با تاکید بر ظرفیت پهپادی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: چون یکان های شناور و پروازی برای اجرای مأموریت در دریا، احتیاج به باند دارند در جهت حل این مساله بحث پهپادهای عمود پرواز را داریم و طی چند سال گذشته تلاشهای زیادی را در این رابطه انجام داده ایم. پهپادهایی که قابلیت نشست و برخواست در عرشه یکان های شناور را داشته باشند. نمونه های از این پهپادها پارسال رونمایی گردید.
وی تاکید کرد: خوشبختانه در طول یک سال گذشته توانستیم با تکمیل آزمایش های میدانی، نسخه بهینه این پهپادها که «پلیکان» نامگذاری و شناخته شده است را در معرض دید هموطنان قرار دهیم. در این پهپاد علاوه براینکه مشخصه عملیاتی را ارتقا داده ایم. توانمندی های جدید دیگری هم به آن اضافه شده است.
رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای صاحب فنآوری ساخت موشک زیرسطح به سطح در جهان است، افزود: طی سنوات گذشته توانسته ایم به فنآوری ساخت موشک زیرسطح به سطح، به عنوان یکی از تسلیحاتی که دانش و فنآوری آن در اختیار تعداد کمی از کشورهاست، دست پیدا نماییم. آزمایش های این سامانه پرتاب موشک زیرسطح به سطح برای انهدام اهداف سطحی هم به پایان رسیده و امروز توسط مجموعه صنایع دفاعی وارد فرایندهای اجرایی جهت تولید انبوه شده است که ظرفیت دفاعی کشور را به میزان قابل توجهی بالا می برد.
وی ضمن اشاره به محصولات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه راداری هم خاطرنشان کرد: بومی سازی قطعات و بُرد رادارها را برای ورود به فاز تولید انبوه در دستور کار داریم.
رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انتها اظهار داشت: یکی از رویکردهای نمایشگاه سال جاری، نام گذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری با شعار جهش تولید بود بنابراین محصولات دفاعی ما در این نمایشگاه وارد فرایندهای تولید انبوه شده اند.
منبع:

1399/09/15
22:58:26
5.0 / 5
1326
تگهای خبر: ارتش , ایران , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل