در حاشیه نشست كمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با كرونا مطرح شد؛

رحمانی فضلی: 3 درصد مردم درگیر كرونا هستند

رحمانی فضلی: 3 درصد مردم درگیر كرونا هستند

به گزارش سیاسی فرمانده عملیاتی قرارگاه ستاد ملی مبارزه با كرونا اظهار داشت: مجموعه افرادی كه در بالاترین، بدترین و پرریسك ترین حالت مبتلا به كرونا تخمین می زنیم شامل ۳ درصد مردم می شود و ۹۷ درصد مردم سالم و پاك هستند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز دوشنبه در حاشیه جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت مشترک با کمیته آموزش برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسات علاوه بر هماهنگی های بیشتر و پیگیری مصوبات، سفارش ها و پیشنهادهای جدید بررسی می شود. نهایتاً آن قسمتی که به صورت اجرایی هست برای اجرا ابلاغ می شود و قرارگاه پیگیری می کند و بخش هایی که باید تصمیم گیری شود به ستاد ملی ارجاع می شود که در آن تصمیم گیری شود.
وزیر کشور افزود: در بالاترین تخمین و بدترین و پرریسک ترین نگاه به این مورد ۳ درصد مردم درگیر کرونا هستند و ۹۷ درصد مردم در این خصوص هیچ نگرانی ندارند سالم و پاک هستند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: تمام هم و غم ما باید این باشد که این ۳ درصد را مراقبت نماییم، خود این سه درصد از خودشان مراقبت کنند تا آن ۹۷ درصد بتوانند به سادگی به زندگی خود ادامه دهند و بدون دغدغه و استرس واقعاً زندگی کنند.
وی یادآورشد: به خاطر این سه درصد مجبور می شویم ۹۷ درصد را در شرایط خاص قراردهیم. ازاین رو از مردم و به خصوص کسانی که مبتلا شدند می خواهم که خودمراقبتی داشته باشند و قرنطینه را رعایت نمایند درمان خویش را پیگیری کنند و از تماس و ارتباط با دیگران پرهیز کنند.
وزیر کشور افزود: ساده ترین، کوتاه ترین و موثرترین راه این است که ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و تا می توانند در تجمعات شرکت نکنند و اگر این کارها را انجام دهیم با اقدامات بسیار خوبی که تابحال انجام شده، در آینده نزدیکتر گام های بلند تر و موثرتری خواهیم داشت.
رحمانی فضلی ضمن قدردانی از رسانه ها اظهارداشت: مبحث کرونا مبحث جدید و متنوعی است که ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، روانی و بهداشتی و درمانی دارد و در این شرایط آگاه سازی، همراه سازی و اقناع سازی مردم به جز کمک رسانه ها امکان پذیر نیست. البته رسانه ها خوب کارکردند و انتظار داریم که با تجربیاتی که آموخته اند گام های بعدی را موثرتر بردارند.منبع:

1399/09/10
16:15:10
5.0 / 5
1354
تگهای خبر: آموزش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل