سناتور روس:

ترور دانشمند ایرانی به درگیری نظامی منجر نخواهد شد

ترور دانشمند ایرانی به درگیری نظامی منجر نخواهد شد

به گزارش سیاسی یك سناتور برجسته روس با تاكید بر اینكه ترور دانشمند ایرانی با هدف تشدید تنش ها انجام گرفته است، اظهار داشت: من معتقدم كه این اقدام منجر به درگیری نظامی نخواهد شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، الکسی پوشکوف عضو ارشد شورای فدراسیون روسیه با انتشار توئیتی به اقدام تروریستی که منجر به شهادت محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان شد، واکنش نشان داد و اصرار کرد که این کار با هدف افزایش تنش ها انجام گرفته است.
وی در پیام خود نوشت: واضح است که هدف از این اقدام افزایش تنش ها و اجرای چنین سناریویی بوده است. ایران بهانه ای برای جنگ نمی دهد؛ چونکه این دقیقا همان چیزی است که دشمنان این کشور منتظرش هستند.
این سناتور روس اضافه کرد: من بر این باورم که این قتل منجر به درگیری نظامی نخواهد شد. بعید است که پاسخ ایران تحریک کننده باشد برای اینکه منافع تهران در بازگشت آمریکا به توافق هسته ای است.
روز جمعه طی یک اقدام تروریستی در منطقه ای در نزدیکی تهران محسن فخری زاده دانشمند برجسته ایران در زمینه دفاعی و هسته ای به شهادت رسید.
محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران ضمن محکوم کردن این اقدام اشاره کرد: تروریست ها یک دانشمند برجسته ایران را ترور کردند. این بزدلی - که نشانه های جدی از نقش اسراییل در آن دیده می شود - نشانگر جنگ طلبی از سر استیصال مرتکبین این اقدام است.
وی ادامه داد: ایران جامعه بین المللی - خصوصا اتحادیه اروپا - را به انتها دادن استانداردهای دوگانه شرم آور خود و محکوم کردن این عمل تروریستی دولتی فرامی خواند.
منبع:

1399/09/09
22:54:44
5.0 / 5
1420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل