جهانگیری:

نباید وقفه و خللی در روند تولید داروی مورد نیاز مردم ایجاد شود

نباید وقفه و خللی در روند تولید داروی مورد نیاز مردم ایجاد شود

به گزارش سیاسی معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر اهمیت كار شركت های تولید كننده دارو در كشور، اظهار داشت: تولید 97 درصد داروهای مورد نیاز كشور در وضعیت دشوار تحریم ها و شیوع بیماری كرونا كار مهم و ارزشمندی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جهانگیری عصر امروز(شنبه) در دیدارهیات مدیره سندیکای تولید کنندگان داروهای انسانی با اشاره به اهمیت موضوع سلامت، گفت: باید قدردان زحمات تولید کنندگان بخش دارو در کشور بود که با دلسوزی و تحمل سختی ها پای کار ایستاده اند تا مردم به پشتوانه آنها و پزشکان و کادر درمان آرامش داشته باشد.
وی با اعلان اینکه دولت تلاش خواهدنمود تا ارز 4200 تومانی بخش بهداشت و درمان به طور کامل تخصیص یابد، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید در روند تولید داروهای مورد نیاز کشور با قیمت مناسب برای مردم وقفه و خللی حاصل شود و دولت برای رفع اشکال تولید کنندگان آمادگی لازم را دارد.
معاون اول رئیس جمهوردغدغه دولت را تامین داروی با قیمت مناسب و کافی برای مردم دانست و از شرکت های خصوصی خواست تا در رابطه با بخش خصوصی سایر کشورها در زمینه تامین مواد اولیه برخی داروها اقدامات لازم را انجام دهند.
دکتر جهانگیری افزود: همیشه به همه دستگاه ها تاکید کرده ام در سیاست گذاری ها نظر مشورتی نهادهای مدنی را لحاظ کنند برای اینکه این مجموعه ها با کمترین درخواست حاضر هستند پیشنهادها و راهکارهای موثری برای حل مشکلات ارائه کنند.
در این نشست هریک از اعضای هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان داروهای انسانی به طور جداگانه دیدگاه ها و مشکلات خود در زمینه تخصیص و تامین ارز کارخانجات داروسازی، کارآفرینی و بومی سازی تکنولوژی های جدید، نیازهای دارویی کشور، قیمت گذاری دارو، تولید داروهای مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا، میزان داخلی سازی دارو و توان ارزآوری این صنعت ارائه کردند.
منبع:

1399/09/08
21:25:39
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل