واعظی:

به دولت جدید آمریكا خوشبین نیستیم

به دولت جدید آمریكا خوشبین نیستیم

به گزارش سیاسی رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت: اینكه ما به دولت بعدی آمریكا خوشبین باشیم، نه. ما به هیچ دولتی خوشبین نیستیم مگر اینكه ببینیم در عمل چه می كنند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که باتوجه به سابقه رفتارهای دولت آمریکا نسبت به ایران، ارزیابی وی از تشکیل دولت جدید در این کشور چیست، اظهار نمود: امروز آنچه که مطرح است، نه در ایران بلکه در خیلی از کشورهای جهان حتی کشورهای موتلف آمریکا این است که کسی که چهار سال رئیس جمهوری آمریکا بود و به سیاست آشنایی نداشت، لحظه ای تصمیم می گرفت و در نظم بین المللی و روابط میان کشورها مشکلاتی به وجود می آورد که همچون آن در خاورمیانه و خصوصاً فشارهای شدیدی که در سه سال قبل بر ملت ایران آورده، حالا رفته است و طبیعی است که ما هم از شکست و رفتن او استقبال کرده ایم.
وی ادامه داد: اینکه ما به دولت بعدی آمریکا خوشبین باشیم، نه. ما به هیچ دولتی خوشبین نیستیم مگر اینکه ببینیم در عمل چه می کنند بدین سبب اظهار نظر درباره اینکه ما به دولت بعدی آمریکا خوشبین هستیم اصلأ در دولت مطرح نیست اما اینکه خودشان در مبارزات انتخاباتی اعلام نمودند و ادبیات و لحن شان نسبت به ترامپ متفاوت می باشد و سیاست دیگری را اتخاذ می کنند، این را آنان گفته اند وگرنه هیچ کسی نه تماس گرفته و نه مذاکره ای شروع شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبری، اشاره کرد: قرار شد برمبنای سخنان رهبری و خصوصاً موضوع تنظیم بازار، وزیران صمت و جهاد کشاورزی با جدیت بیشتری رو قیمت ها و توزیع کالاها نظارت داشته باشند. مخصوصاً در بازار مرغ قرار شده که توزیع کالا به شکلی باشد تا در ایام آینده تعادل برقرار شود.
واعظی در پاسخ به پرسشی درباره توزیع یارانه کالای اساسی و منابع آن، اظهار نمود: ما از هر فرصتی استفاده می نماییم تا مردمی که الان هم تحت فشار تحریم هستند و هم مشاغلی که برای کرونا یا تعطیل هستند یا از این رخداد لطمه می بییند را با بسته های حمایتی و معیشتی پشتیبانی نماییم.
وی ادامه داد: ما دراین زمینه با مجلس هم نظر هستیم که هرآنچه می توانیم منابعش را تامین نماییم برای کمک به مردم اجرائی سازیم اما الان باید با مجلس بیشتر صحبت نماییم تا ببینیم چطور می توانیم به تفاهم برسیم و تامین منابع مالی را انجام دهیم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره شروط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام، اظهار نمود: ما نمی خواهیم بشینیم و بند به بند راجع به برجام صحبت نماییم، اگر آنان به آنچه که در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ بوده بازگردند ما هم آمادگی داریم که به آن روز برگردیم. پس ما نباید در این مسئله به شکلی رفتار نماییم که گویی یک سلسله مذاکرات تازه درباره برجام مقرر است صورت گیرد. این مذاکرات انجام شده و به چارچوب مشخص رسیده است. مهمترین شرط ما این است که آمریکا به تعهدات خود در برجام بازگردد و آنچه که تعهدات کشورها در برجام است، محترم شمرده شود. هم برای ایران و هم برای سایر کشورها.
منبع:

1399/09/05
13:14:01
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل