با موافقت رئیس قوه قضائیه؛

دانشگاه الزهرا(س) به گروه های مشمول جذب اختصاصی قضات پیوست

دانشگاه الزهرا(س) به گروه های مشمول جذب اختصاصی قضات پیوست

به گزارش سیاسی دانشگاه الزهرا(س)، با موافقت رئیس قوه قضاییه، به گروه های مشمول جذب اختصاصی قضات پیوست و یكی از دانش آموختگان رشته حقوق این دانشگاه هم برای اولین بار متصدی امر قضا شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، دانشگاه الزهرا اعلام نمود که حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، بعد از احراز شایستگی علمی و عمومی دانش آموختگان دانشگاه الزهرا، با الحاق نام این دانشگاه به گروه های مشمول جذب اختصاصی قضات موافقت نمود.
ورود داوطلبان برای تصدی منصب قضاوت از دو طریق جذب عمومی، به شیوه برگزاری سالیانه آزمون ورودی کتبی و مصاحبه شفاهی سراسری قضاوت و جذب اختصاصی، به شیوه آزمون شفاهی از میان داوطلبان دارای شرایط مندرج در ماده ۷ آئین نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات، صورت می پذیرد.
بعد از موافقت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه با شرکت آزمایشی نخستین دوره از دانش آموختگان رشته حقوق دانشگاه الزهرا (س) و احراز شایستگی علمی و عمومی ایشان، حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه، با الحاق نام دانشگاه الزهرا (س) به گروه های مشمول جذب اختصاصی قضات موافقت نمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، با عملی شدن این موافقت؛ خانم زینب بابایی، دانش آموخته رشته حقوق دانشگاه الزهرا، بعد از انجام مراسم تحلیف، برای اولین بار متصدی امر قضا شد.1399/09/02
09:49:33
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل