یاد شهید جاویدالاثری كه پس از سالها به میهن بازگشت.

تو و همرزمانت هر شب خاكریزها را با اشك طراوت می دادید

تو و همرزمانت هر شب خاكریزها را با اشك طراوت می دادید

مرورخاطرات شهید حمیدرضا ملا حسینی از ذهن خانواده و همرزمان هیچ گاه پاك نمی گردد، از یاد نمی بریم كه تو و دوستانت هر روز و هر شب خاكریزها را به اشك ها و دعاهایتان طراوت می دادید و تاریكی شب را با تكبیرهای فاتحانه تان در هم می شكستید.


به گزارش حوزه ایثار و شهادت ایرنا، شهید "حمیدرضا ملاحسنی" از شهدای جاوید الاثر(مفقود الاثر) دوران دفاع مقدس است، در روایت خاطرات وی در رویای صادقانه به یکی از اقوامش می گوید که « من همان شهید قبر وسطی بوستان نهج البلاغه هستم».
باید به این شهید اظهار داشت که همه به احترام تو گلها می ایستند و آفتاب با عشق بر رخساره زمین پرتو می افکند و پروانه ها و پرستوها بال هایشان را برای پرواز با تو تا خدا باز می کنند. در ایام پرشور انقلاب اسلامی شجاعت شهید حمید رضا ملا حسنی زبانزد مردمانی شد که در مقابل ظلم شاهنشاهی سینه سپر کرده بودند. سن و سال تو کم بود اما زور بازویت مردانه و دشمن شکار، در جبهه هرچه داشتی در طبقه عشق و اخلاص گذاشتی و شجاعتت دشمن را به هراس وامی داشت.
شهید حمیدرضا ملاحسنی در سال ۴۴ در یکی از مناطق جنوب غرب تهران در خانواده مذهبی به دنیا آمد. دانش آموز بود که دشمن به کشورمان حمله کرد. او با اشتیاق راهی جبهه شد و حمیدرضا در لشکر ۲۷ محمد رسول الله پیک گروهان شهید باهنر در گردان عمار شد.
سرانجام در آبان ماه سال ۶۲ در عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجمین عراق جاوید الاثر شد، کمی بعد مشخص شد که وی در منطقه کوهستانی پنجوین به همراه چند تن از هم رزمانش مجروح و به دست نیروهای بعثی اسیر شده است. طبق اعلام عناصر خبری در خاک عراق آنها را به شهادت رسانده اند.
بازگشت پیکر شهید ملا حسنی به میهن
پیکر پاک این شهید والامقام بعد از ۲۷ سال با عملیات کمیته جستجوی مفقودان کشف و به وطن باز گردانده شد. سپس در روز ۱۲ مهر سال ۸۹ بعنوان شهید گم نام در بوستان نهج البلاغه تهران به خاک سپرده شد. سال ها بود خانواده منتظر بازگشت پیکر شهیدشان بودند. دو سال قبل از بازگشت پیکر حمیدرضا برادرانش بر آن شدند تا مقبره ای را به صورت نمادین بسازند که شهید به خواب یکی از برادرها آمد و اظهار داشت: دست نگه دارید.


حکمت الله ملاحسنی پدر شهید حمیدرضا بعد از جانباز شدن در دوران دفاع مقدس در معراج شهدا فعالیت می کرد ولی به دوستان نزدیک خود گفته بود؛ مدیون هستید اگر جنازه پسر مفقود اش مراجعت کند ولی نگذارید خودم او را غسل و کفن کنم.
وی بعد از ۱۲ سال انتظار در سال ۷۴ به رحمت خدا رفت و مادر شهید هم بعد از ۱۷ سال چشم انتظاری دعوت حق را لبیک گفت.
مجید برادر شهید که دو سال پس از شهادت شهید حمیدرضا ملاحسنی به دنیا آمده درباره برادر جاوید الاثرش می گوید: در سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع حضرت امام جعفرصادق (ع) موفق نشدم در مراسم خاکسپاری پیکر ۳ شهید گم نام در بوستان نهج البلاغه شرکت کنم اما ساعت ۵ پس از ظهر آن روز تنها به زیارت مزار شهدای گم نام که اخیرا میزبان آنها شده بودیم، رفتم. سر مزار شهید گم نام اول فاتحه ای خواندم. وقتی سر مزار دومین شهید گم نام ایستادم ناگهان از خود بی خود شدم و بی آن که متوجه باشند حدود ۷ تا ۸ دقیقه گریه کردم. بعد گل های روی سنگ مزار را کنار زدم. روی سنگ مزار نوشته شده بود شهید ۱۸ ساله محل شهادت منطقه پنجوین در عملیات والفجر ۴ جریان زیارت مزار شهید گم نام را برای برادران و خواهرانم توضیح دادم.
عکس برادرم را داخل قاب عکس شهید پلارک دیدم
خانم ملا حسنی خواهر شهید درباره برادش اظهار داشت: پس از عملیات والفجر ۴ قرار بود پدرم از جبهه به منزل بیاید. دو روز پیش از آمدن پدر در رویای صادقه دیدم پشت بلندگوی مسجد اعلام نمودند که یک شهید مفقود الاثر را می خواهند تشییع کنند از اسم شهید مفقود پرسیدم، به بنده گفتند شهید مفقود حمیدرضا ملاحسنی است تا اینکه پدرم از جبهه برگشت و خبر مفقود شدن حمیدرضا را به ما داد.
وی اضافه کرد: من حدود ۵ سال پیش سر مزار شهید سید احمد پلارک که او نیز از شهدای گردان عمار بود رفتم. عکس برادرم را داخل قاب عکس شهید پلارک دیدم. فوری شماره تلفن منزلمان را داخل آن قاب انداختم. یک روز بعد یک خانم از جانب خانواده شهید پلارک با من تماس گرفت و به ایشان گفتم که عکس برادر مفقودمان داخل قاب عکس شهید پلارک است و بالای عکس برادر نیز یک علامت زده شده است. این چه معنایی دارد؟ آن خانم اظهار داشت که تصویر رزمنده هایی که داخل قاب شهید پلارک بودند زمانی که هر کدام از آنها به شهادت می رسیدند شهید پلارک در کنار عکس آن شهید علامت می زد.
خانم ملا حسنی افزود: شهید پلارک همچون شهدایی است که به خواندن زیارت عاشورا اهتمام داشت اصلاً غیبت نمی کرد و همیشه اعضای وضویش را بعد از وضو گرفتن با گلاب معطر می کرد.
خواهر شهید اشاره کرد: این خصوصیات شهید منجر گردید که علاقه بنده به این شهید بیش از پیش شود. اوایل سال ۸۹ سر مزار شهید پلارک حاضر شده و او را به مادرش حضرت زهرا قسم دادم و گفتم که می دانم مقام بالایی داری پس به حمیدرضا براادرم سلام مرا برسان و بگو به خواب من بیاید. ما از او هیچ خبری نداریم. آن ایام یکی از اقوام ما که از این جریان ها اطلاعی نداشت در رویای صادق مشاهده کرده بود که شهید حمیدرضا می گوید که من همان شهید قبر وسطی بوستان نهج البلاغه هستم.
شهید حمید رضا ملا حسنی در ایام پایانی آبان ماه سال ۶۲ در عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجمین عراق جاوید الاثر شد، کمی بعد مشخص شد که وی در منطقه کوهستانی پنجوین به همراه چند تن از هم رزمانش مجروح و به دست نیروهای بعثی اسیر شده است. که با اطلاع از منابع خبری در این منطقه همان زمان نیروهای بعثی اسرا و مجروحان را به شهادت رسانده و در شهر سیدصادق عراق به خاک سپردند.


1399/08/30
22:13:23
5.0 / 5
1640
تگهای خبر: شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل