فرمانده هوانیروز عراق:

قدرت تسلیحاتی ایران شگفت آور است

قدرت تسلیحاتی ایران شگفت آور است

به گزارش سیاسی فرمانده هوانیروز ارتش عراق، قدرت تسلیحاتی ایران را شگفت آور خواند و اظهار داشت: این برای ما بعنوان كشور دوست و برادر سبب افتخار است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرتیپ ستاد سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق عصر امروز یکشنبه در دیدار با سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش ضمن اشاره به سفر گذشته خود به ایران و بازدید از توانمندی های دفاعی کشورمان اضافه کرد: پیشرفت های ایران خیلی خوب است و من نسبت به گذشته واقعا شگفت زده شدم، این قدرت تسلیحاتی ایران شگفت آور است و این برای ما بعنوان کشور دوست و برادر سبب افتخار است.
فرمانده هوانیروز ارتش عراق افزود: اینکه برادران ایرانی این گونه در صنایع دفاعی پیشرفت داشته اند و به سطح بسیار بالایی رسیده اند باعث امیدواری است.
وی اظهار داشت: سفر گذشته من به ایران زمانی بود که شهرهای عراق به دست داعش در حال سقوط بود و برادران ایرانی در زمینه مبارزه با داعش واقعا به ما کمک کردند و این بزرگواری ایرانیان هیچگاه فراموش نمی گردد.
سرتیپ زکی حسین اظهار داشت: ایران و عراق با هم مشترکات بسیاری دارند و این مشترکات نشان دهنده سطح بالای روابط دو ملت است.
وی ضمن اشاره به اقدامات گسترده شهید سلیمانی در مقابله با داعش اظهار داشت: من تابحال فرماندهی در این سطح و با این تواضع و شجاعت و فروتنی ندیده ام و باید بگوییم که تنها ایرانیان این شهید و فرمانده بزرگ را از دست نداده اند بلکه ما عراقی ها هم برادر و فرماندهی بزرگ را در کنار شهید ابومهدی مهندس را از دست داده ایم.
فرمانده هوانیروز ارتش عراق اظهار داشت: گسترش روابط و همکاری ها مورد نظر ماست ما می خواهیم سطح همکاری ها بیشتر از این باشد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما هیچ وقت کمک های ایران را فراموش نمی نماییم چونکه جان خویش را در راه کمک به ملت ما از دست دادند.منبع:

1399/08/25
21:05:26
5.0 / 5
1679
تگهای خبر: ارتش , ایران , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل