جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

شهید طهرانی مقدم با مهندسی معكوس، توان موشكی را متحول كرد

شهید طهرانی مقدم با مهندسی معكوس، توان موشكی را متحول كرد

به گزارش سیاسی جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید طهرانی مقدم زمان جنگ با مهندسی معكوسی دو موشكی كه در اختیار گرفت تحول مهمی در توان موشكی جمهوری اسلامی بوجود آورد و این راه را رو به رشد تا پیش، از شهادت خود ادامه داد.


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سیاسی، سردار سرتیپ پاسدار سید مجید موسوی در مراسم رونمایی دو کتاب با عناوین «هفدهمین روز» و «موشک جواب موشک» به مناسبت سالگرد شهادت سردار طهرانی مقدم اظهار داشت: نتیجه زحمت آنهایی که در راه جمهوری اسلامی تلاش کردند امروز با مفهوم امنیت دیده می شود و همه شهدا چون حاج قاسم سلیمانی، طهرانی مقدم و... راهی را رفتند تا امروز جمهوری اسلامی در منطقه و جهان مقتدر و قدرتمند باشد.
جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه اشاره کرد: توان موشکی ایران در شرایطی بدست آمد که سخت ترین تحریم ها مقابل جمهوری اسلامی بود و دشمن تلاش می کرد بوسیله تحریم اجزا، قطعات لازم و... از دست یابی ما به موشک جلوگیری کند. اما عزم و اراده هایی که در این راه وجود داشت سبب شد ما امروز از قدرتمندترین کشورهای منطقه و جز برترین های جهان در توان موشکی باشیم.
سردار موسوی خاطرنشان کرد: سردار طهرانی مقدم در راس این هرم قرار داشت. او همیشه خودرا در راه رشد علمی، فنی و تحقیقی قرار می داد تا همراه با تکیه به صنعت کشور به موشک بومی برسد.
وی افزود: شهید طهرانی مقدم زمان جنگ با استفاده از دو موشکی که با اجازه مسئولان عالی رتبه در اختیار گرفت و مهندسی معکوس توانست تحول مهمی در توان موشکی جمهوری اسلامی بوجود آورد و این راه را رو به رشد تا پیش، از شهادت خود ادامه داد.
جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن اشاره به سیلوهای پرتاب، سامانه موشکی، انواع موشک های میان برد و دور برد و قاره پیما ساخت بومی نیروی هوا فضای سپاه، اظهار داشت: دلیل اتکای سردار شهید سردار طهرانی مقدم به صنعت و دانش کشور اتکا به فرمایش رهبر معظم انقلاب و گفتمان و نوع نگاه به توان داخلی است که ثمرات زیادی برای توان دفاعی کشور داشت.
سردار موسوی اضافه کرد: امیدواریم این فرهنگ همچنان تسری پیدا کند تا نسل آینده با اندیشه های سردار طهرانی مقدم ها آشنا شده و این دفعه بر دوش جوانان کشور قرار گیرد.
وی با تکیه بر اینکه تلاش نیروی هوا فضای سپاه در کنار فعالیت ها در بخش موشکی، دنبال کردن رویکرد فرهنگی است، اظهار داشت: این فعالیت ها در قالب فیلم، موشن گرافیک و... است و در طول سال نیز تلاش می شود با ارتباطی که با باغ موزه دفاع مقدس داریم، محصولات مختلفی ارائه نماییم.
سردارموسوی با اشاره به اینکه نیروی هوا فضای سپاه ظرفیت لازم برای تولید فیلم سینمایی را ندارد، اضافه کرد: البته با موضوع دوران دفاع مقدس و فعالیت موشکی کشور فیلمی با کارگردانی «شهریاربحرانی» تهیه شده و امیدواریم این فیلم در جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش درآید.
همچنین سردار بهمن کارگر رئیس ستاد حفظ و ارزش های دفاع مقدس نیز در این مراسم، اضافه کرد: اولین فعالیت موشکی سپاه از کرمانشاه و پادگان شهدا با حضور سردار شهید حسن طهرانی مقدم شروع شد و آنهایی که درباره او تحقیق کردند، می دانند که او تنها چیزی که نداشت غرور و تکبر بود و چیزی که داشت تواضع بود و در هر حالتی رفاقت می کرد.
رییس ستاد حفظ و ارزش های دفاع مقدس یاد آور شد: سردار طهرانی مقدم در فرماندهی یگان موشکی، محیطی انقلابی، اسلامی و جهادی ایجاد کرد و همه بچه های حزب اللهی در کنار هم فعالیت می کردند تا او نیروی بازدارندگی هوافضای سپاه را بگونه ای جلو برده تا امروز امنیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان تضمین شود و این توان دفاعی را مدیون سردار شهید طهرانی مقدم هستیم.
سردار کارگر، شهید طهرانی مقدم را از معدود افرادی برشمرد که از داشتن درجه امتناع می کرد و اظهار داشت: او هیچ وقت دنبال منافع خود نبود و امیدواریم همه ما همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید طهرانی مقدم عاقبت بخیر شویم.
علی اصغر جعفری مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس نیز در این مراسم عنوان کرد: حوزه بازدارندگی موشکی جمهوری اسلامی در اثر نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب به این مساله بود و لازم است نسل جوان در جریان راهی که زحمات زیادی برای آن کشیده شده قرار بگیرند.
وی اضافه کرد: اینکه کشتی های تجاری و نفتی ایران در آب های آزاد بدون هیچ مزاحمتی فعالیت می نمایند به علت همان قدرت موشکی جمهوری اسلامی است.
مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس ضمن اشاره به دو کتاب که امروز رونمایی گردید، تصریح کرد: این دو کتاب ثمره همکاری موزه دفاع مقدس و نیروی هوا فضای سپاه بوده و امروز این نیرو مشت گره کرده مقابل دشمنان انقلاب است و این نقش مهم باید بگونه ای تبین شود تا جوانان کشور با اندیشه شهدای در راه قدرت موشکی ایران بیشتر آشنا گردند.


منبع:

1399/08/21
14:05:21
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: ایران , تولید , كتاب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل