خضریان مطرح كرد

تلاش مجمع نمایندگان استان تهران برای رفع حاشیه نشینی از پایتخت

تلاش مجمع نمایندگان استان تهران برای رفع حاشیه نشینی از پایتخت

به گزارش سیاسی سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس از بازدید اعضای این مجمع از كارخانه سیمان تهران برای رفع مشكلات تولیدی و زیست محیطی آن آگاهی داد و اظهار داشت: تلاش داریم حاشیه نشینی های كلانشهر تهران را ساماندهی نماییم.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا درباره بازدید اعضای این مجمع از کارخانه سیمان تهران گفت: نمایندگان استان تهران در مجلس بنا دارند تا مشکلات تولیدی، زیست محیطی و حاشیه نشینی های پایتخت را بررسی نموده و برای برون رفت از آن با کمک مسئولین استانی و ملی چاره پیدا کنند.
وی ادامه داد: در بازدیدی که از کارخانه سیمان تهران انجام دادیم متوجه شدیم این کارخانه نیمی از سیمان مورد نیاز تهران را تامین می کند و صادرات قابل توجهی هم به کشورهای منطقه دارد ولی بایستی با بهره گیری از دیپلماسی اقتصادی مشکلات واحدهای تولیدی در استان تهران را رفع نماییم.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم اشاره کرد: یکی از نگرانی ها و دغدغه های مردم در حوزه محیط زیست مربوط به کارخانه سیمان است اما سیمان تهران توانسته با همراهی سازمان محیط زیست و چک آنلاین خط های تولیدی این دغدغه ها را رفع کند اما برخی مشکلات همچنان در این عرصه وجود دارد که باید با همراهی مسئولان و در امتداد ایفای مسئولیت اجتماعی مدیران این کارخانه نقش آفرینی کنند.
خضریان با اشاره به بازدید اعضای مجمع نمایندگان تهران در مجلس از حاشیه های شهر تهران و روستاهای پیرامون آن اشاره کرد: متأسفانه در این مناطق همچنان شاهد محرومیت هستیم که قسمتی از ناشی از مهاجرت از روستاها و مناطق دورافتاده به حاشیه تهران است که نیازمند ساماندهی جدی است.
وی ادامه داد: متأسفانه در حاشیه های تهران زیرساخت های زندگی شهری وجود ندارد و خانوارها از حداقل امکانات روستایی نیز بی بهره هستند ضمن اینکه مشکلات زیادی در حوزه های سلامت، آموزش، بهداشت و خدمات رسانی دارند.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اظهار داشت: تیمی از سازمان های مردم نهاد افراد فعال در حوزه خدمات رسانی و محرومیت زدایی تشکیل داده ایم تا با بهره گیری از ظرفیت بالای استانداری، فرمانداری و مسئولین ملی و محلی مشکلات حاشیه نشینی در کلانشهر تهران را رفع نماییم.
خضریان تاکید کرد: با همکاری دستگاه های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان مقرر شد برنامه ریزی ویژه ای برای رفع حاشیه نشینی در تهران داشته باشیم.

منبع:

1399/08/19
23:09:17
5.0 / 5
1665
تگهای خبر: آموزش , پایتخت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل