فرمانده هوانیروز ارتش:

آماده نصب سامانه های دید در شب بالگردها برای كشورهای دوست هستیم

آماده نصب سامانه های دید در شب بالگردها برای كشورهای دوست هستیم

به گزارش سیاسی فرمانده هوانیروز ارتش اظهار داشت: امروز آماده هستیم برای بالگردهای هر نیرو و سازمان و حتی كشورهای اسلامی دوست و برادر سامانه دید در شب نصب نماییم.به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان «یوسف قربانی» اظهار داشت: امروز ناوگان عظیم بالگردی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در حوزه توان رزمی و قدرت بازدارندگی بعنوان قدرت برتر خاورمیانه شمرده می شود.
فرمانده هوانیروز اشاره کرد: در بحث قطعه سازی توانستیم نهضت قطعه سازی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود، را ایجاد نماییم و ۵۰۰ نوع قطعه در هوانیروز ایجاد می شود که بر روی بالگردها نصب شده است.
امیر سرتیپ دوم قربانی نصب سامانه دید در شب را یکی از پروژه های هوانیروز عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از کارهایی که برای اولین بار در کشور و منطقه خاورمیانه توسط متخصصین و خلبانان و کارکنان فنی هوانیروز و شرکت های دانش بنیان به صورت یک مجموعه اجرا شد، نصب سامانه دید در شب بر روی بالگردها و تست آن در رزمایش ها و تمرینات شبانه در مناطق عملیاتی بود.
وی ادامه داد: امروز آماده ارائه و نصب این سامانه برای هر نیرو و سازمان دیگر و حتی کشورهای اسلامی، دوست و برادر هستیم که البته دراین زمینه صحبت هایی هم شده است.
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به دستاوردهای هوانیروز در زمینه سامانه ها و موشک های نقطه زن هم اظهار داشت: امروز سامانه های نوین و به روزی که روی بالگردهای دنیا نصب است، روی بالگردهای هوانیروز نصب شده و دراین زمینه آماده پشتیبانی از نیروهای مسلح در هر نوع ماموریت و عملیاتی هستیم.
امیر قربانی با اشاره به اقدامات هوانیروز برای اورهال کردن بالگردها اظهار داشت: اورهال کردن بالگردها کار سنگینی بود که با حمایت های فرمانده نیروی زمینی ارتش و سلسله مراتب فرماندهی امروز به جایی رسیدیم که تمام تعمیرات بالگردها توسط متخصصین هوانیروز انجام می شود.
وی درباره ساخت بالگرد ملی هم اظهار داشت: باتوجه به دستور رهبر معظم که گفتند باید بالگرد ملی ساخته شود، طراحی ها انجام شده و با دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش این کار در حال انجام می باشد و در آینده ای نزدیک اولین بالگرد ملی را خواهیم ساخت.
این مقام نظامی کشورمان با اشاره به اینکه در تامین قطعات نیازی به واردات نداریم و حتی می توانیم به کشورهای اسلامی و دوست کمک نماییم، اضافه کرد: فرماندهان هوانیروز عراق بتازگی بازدیدی از هوانیروز ما داشتند و قرار شد ما هم بازدید متقابلی داشته باشیم.
فرمانده هوانیروز ارتش اشاره کرد: طرف عراقی خیلی مایل بود که از قطعات ما خریداری کند و سامانه های دید در شب تولید کشورمان روی بالگردهای آنها نصب شود.
منبع:

1399/08/18
20:21:04
5.0 / 5
1614
تگهای خبر: ارتش , تخصص , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل