امیر حیدری:

هیچ خطری مرزهای كشور را تهدید نمی كند

هیچ خطری مرزهای كشور را تهدید نمی كند

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: با تمام توان در راه ایجاد امنیت و آرامش برای كشور تلاش خواهیم كرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و قوانین بین المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، درباب نگرانی های به وجود آمده به سبب درگیری ها در منطقه قره باغ میان دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: تاکید ما بر آرامش و پیگیری موضوع و اختلافات بوسیله گفتگو و مذاکره میان دو کشور است.
وی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران تغییر در ژئوپلیتیک منطقه را نمی پذیرد، اشاره کرد: حفظ ژئوپلیتیک منطقه قابل احترام و خط قرمز ماست و هیچ قدرتی نباید در صدد تغییر در جغرافیای منطقه باشد و ما این مساله را بر نمی تابیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استقرار بیشتر نیروها در مناطق مرزی برای تامین امنیت منطقه، اظهار داشت: یگان های نیروی زمینی ارتش در مناطق مرزی مستقر شده اند و ما این استقرار را تقویت و محکم تر می نماییم و با تمام توان در راه ایجاد امنیت و آرامش برای کشور تلاش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و قوانین بین المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.
امیر حیدری هدف اصلی از استقرار یگان های ارتش در مناطق مرزی را حفاظت از حریم مرزها بعنوان خطوط قرمز کشور دانست و اظهار داشت: ما به هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را نمی دهیم، خط قرمز ما تامین امنیت، آرامش و آسایش مردم است و ارتش با حضور خود در کنار مردم امنیت و آرامش آنها را تامین می کند.
وی اشاره کرد: الحمدلله هیچ خطری مرزهای شمال غرب کشور را تهدید نمی کند و با افزایش بیش از پیش قابلیت ها و توانمندی های نیروهای مسلح، آمادگی حفاظت و صیانت از مردم عزیز و مرزهای کشورمان را در حد بسیار خوبی به دست آورده ایم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، گفت: ما با هر دو کشور همسایه مشترکات زیادی داریم و سفارش ما به هر دو کشور احترام به مقررات بین المللی، حفظ مرزهای بین المللی و حل و فصل مشکلات بوسیله گفتگو و مذاکره است.منبع:

1399/08/17
13:20:31
5.0 / 5
1597
تگهای خبر: ارتش , ایران , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل