رییس سازمان پدافند غیرعامل:

مهمترین مأموریت سازمان پدافند غیرعامل حفاظت از دارایی های ملی است

مهمترین مأموریت سازمان پدافند غیرعامل حفاظت از دارایی های ملی است

به گزارش سیاسی رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور در آیین امضای تفاهمنامه همكاری میان سازمان پدافند غیرعامل كشور و آستان قدس رضوی اظهار داشت: مهمترین مأموریت سازمان پدافند غیرعامل حفاظت از دارایی های ملی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از سازمان پدافند غیرعامل کشور، شورایعالی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استان قدس رضوی روز پنجشنبه با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، مصطفی خاکسار قائم مقام آستان قدس، جواد نجفی مدیرکل پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی و اعضای شورای مدیریریت بحران و ستاد هماهنگی و پدافند غیرعامل حرم رضوی به صورت محدود و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار گردید.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم با اشاره به اینکه تهدیدات دشمن تغییر ماهیت داده و الان دشمن تمرکز خویش را بر تهدیدات ضد زیرساخت ها و تهدیدات ضد مردم قرار داده است، خاطرنشان کرد: حفظ تداوم کارکردهای ضروری از مأموریت های سازمان پدافند غیرعامل کشور است چون اگر تداوم کارکرد زیرساخت ها حفظ نشود بر زندگی مردم تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
جلالی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مأموریت های سازمان پدافند غیرعامل کشور حفاظت از دارایی های ملی است، تصریح کرد: آستان قدس رضوی و زائرین آن جزو دارایی های ملی معنوی این کشور به حساب می آیند. از همین رو مکلفیم با به کارگیری الزامات پدافند غیرعامل از حرم رضوی و زائرین آن در مقابل تهدیدات محافظت نماییم.
وی افزود: حرم مقدس رضوی هم از کارکردی معنوی برخوردار می باشد که با عنایت به اهمیت آن و ارتباط معنوی مردم ما با امام رضا(ع) تداوم کارکرد آن بسیار اساسی و حائز اهمیت می باشد.
جلالی سطح رعایت استاندارها و شیوه نامه های بهداشتی در حرم رضوی را از بسیاری مراکز و نهادها در کشور بهتر، بالاتر و شایسته تقدیر دانست و آنرا نمونه خوبی برای سایر ارگان ها اعلام نمود.
وی احساس مسئولیت آستان قدس رضوی نسبت به مباحث پدافند غیرعامل را شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: در مجموعه آستان قدس رضوی اقدامات بسیار خوبی در زمینه ارتقای آمادگی ها انجام شده است که باید بیشتر از پیش توسعه یابد.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اثرات سبک زندگی معنوی و دعا بر سلامت بیماران خاطرنشان کرد: در شرایطی که بیماری کرونا، درمان و واکسن ندارد، رویکرد بهداشت محور، مبتنی بر سبک زندگی و آموزه های دینی که بر رفتارهای مراقبتی بهداشتی با تکیه بر آموزه های دین اسلام معنویت تاکید دارد، می تواند فرآیند جامع مقابله با کرونا کمک نماید.
در حاشیه این مراسم، تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و آستان قدس رضوی به امضا رسید.
این تفاهنامه در جهت گسترش و تقویت هرچه بیشتر تعاملات طرفین به منظور گسترش همکاریهای موثر، شناسایی و استفاده بهینه از توانایی ها، ظرفیت ها و بهره مندی از امکانات متقابل، هم افزایی در انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش توانمندی و آمادگی ها، تاب آوری و پاسخ موثر در مقابل مخاطرات و تهدیدات احتمالی در آستان قدس رضوی بخصوص حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، تأمین ایمنی و حفاظت از دارایی ها و زیرساخت ها با تکیه بر استفاده از ظرفیت های مشترک با رویکرد توسعه پایدار در زمینه اقدامات مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منعقد شده است.منبع:

1399/08/16
19:00:13
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: سازمان , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل