نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت

نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: مراحل اصلی و فاز عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا -دوشنبه- با به كارگیری قسمتی از قوای پروازی از 7 پایگاه نهاجا و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی در منطقه عمومی اصفهان انجام می شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده با اعلان اینکه این رزمایش از روز شنبه با گسترش هواپیماها و جنگنده های این نیرو از همه پایگاه های نهاجا به پایگاه اصفهان شروع شده است، اظهار داشت: در این مرحله ده ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت ۲ روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.
فرمانده نیروی هوایی ارتش اضافه کرد: در این رزمایش، هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو ۲۴، اف ۴، اف ۵، اف ۷، میگ ۲۹، اف ۱۴، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی C ۱۳۰ به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین، کرار، ابابیل، آرش و کمان ۹۹ مجهز به موشک های نقطه زن، بمب های هوشمند برد بلند و بی نظمی گر راداری که از روزها قبل به پایگاه شهید بابایی گسترش پیدا کرده اند، حضور دارند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش اضافه کرد: این رزمایش بمنظور ارتقا توان رزم، تمرین اجرای طرح های عملیاتی و کسب الگوی مناسب جهت نبرد در شرایط واقعی و با بهره بردن از انواع هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین به صورت دو سویه برنامه ریزی و اجرا می شود.
سرتیپ نصیرزاده اشاره کرد: اجرای عملیات رصد، شناسایی و عکسبرداری با بهره گیری از تصاویر هوایی پرنده های با سرنشین و بدون سرنشین، انهدام اهداف هوایی و زمینی با بهره گیری از مهمات نقطه زن و هوشمند، عملیات گشت هوایی با بهره گیری از هواپیماهای رهگیر مجهز به موشک های بومی بمنظور مقابله با هرگونه تجاوز هوایی دشمن، سوخت گیری هوایی و عملیات جنگ نوین برای مقابله با تهدیدات نوظهور دشمن از بخش های مهم این رزمایش است که در سطح گسترده ای انجام می شود.
وی اظهار داشت: نمایش قدرت هوایی، انعکاس قسمتی از قابلیت ها و توان رزمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمرین عملیات برد بلند جنگنده ها در خارج از رینگ پدافندی، دقت در نقطه زنی بمب ها و راکت ها در عملیات هوا به زمین و موشک های هوا به هوا با قدرت تخریب بسیار بالا، کنترل و هدایت آتش شکاری بمب افکن ها، رصد اطلاعاتی منطقه عملیات، از محورهای مورد توجه فرماندهان در این رزمایش بزرگ هوایی است.
سرتیپ نصیرزاده افزود: سامانه ها و تسلیحات بومی و ارتقاء یافته شامل بمب های هوشمند سنگین و نیمه سنگین، انواع موشک های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت ها و بمب های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور، صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش در این رزمایش به معرض نمایش گذاشته و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: در این رزمایش که در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و با تاکید بر خودباوری کارکنان جوان و خودکفایی نیروهای مسلح، بویژه نیروی هوایی الهی ارتش انجام می شود، خلبانان جوان، شجاع و آموزش دیده نیروی هوایی ارتش به همراه کارکنان فنی متخصص و متعهد با بهره گیری از تجربه گران بهای پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، دانسته ها و تاکتیک های رزمی خودرا اجرا خواهند کرد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: دشمن طی این سالها با فشار همه جانبه به کشورمان تصور می کرد در بخش نظامی و خصوصاً حوزه هوایی که تجهیزات محور است تاثیر گذاشته و بتواند توان دفاعی کشور ما را کم کند، اما همانگونه که مشاهده می کنید ما رزمایش های مختلفی را در شرایطی برگزار می نماییم که در اوج تحریم قرار داریم.
سرتیپ نصیرزاده با اشاره به برگزاری سه رزمایش امسال توسط نیروهای هوایی ارتش تصریح کرد: برگزاری رزمایش یعنی مصرف قطعات و به کارگیری تجهیزات بسیار پیشرفته و شما در این شرایط به خوبی این توان را مشاهده می کنید.
وی اشاره کرد: این آمادگی و توان رزم بیان کننده آن است که تحریم هیچ اثری در بحث نظامی نداشته و ما سالهاست که این تحریم ها را تجربه کرده و روی پای خود ایستاده ایم و هیچ اتکایی به بیگانگان نداریم و این که تحریم ها برداشته شده و یا ادامه پیدا کند تاثیری بر توان دفاعی کشور ما ندارد و این مهم به سبب اتکای نیروهای مسلح کشورمان به توان داخل و جوانان است.
سرتیپ نصیرزاده اضافه کرد: امروز به فضل الهی و با رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا به سطح بالایی از توان و بازدارندگی دفاعی رسیده ایم که تماما به توان و منابع داخلی متکی است.


1399/08/11
22:51:53
5.0 / 5
1618
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل