سی. ان. بی. سی در گزارشی مطرح كرد

آینده روابط تهران - واشنگتن بعد از پیروزی ترامپ یا بایدن

آینده روابط تهران - واشنگتن بعد از پیروزی ترامپ یا بایدن

شبكه سی. ان. بی. سی نظر كارشناس یك اندیشكده آمریكایی را درباره رویكرد واشنگتن نسبت به تهران در صورت پیروزی احتمالی هر یك از نامزدهای انتخاباتی آمریكا بیان نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از شبکه سی. ان. بی. سی، این شبکه در گزارشی درباره آینده روابط تهران-واشنگتن در صورت پیروزی احتمالی هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا بعد از خروج از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸، قبل از این گفته است که می خواهد به یک توافق گسترده تر با ایران نائل شود که محدودیت های جدی تری را بر فعالیت هسته ای و موشکی آن اعمال نماید و نقش آنرا در آنچه جنگ های نیابتی منطقه عنوان می کرد، سرکوب کند. تهران با وجود پابرجا ماندن تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران که بعد از خروج واشنگتن از توافق هسته ای اتفاق افتاد، از مذاکره خودداری کرده است.
بنجامین فریدمن، مدیر بخش سیاسی اندیشکده اولویت های سیاسی درباره رویکرد جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا نسبت به ایران به این شبکه اظهار داشت: درباره ایران، ما می دانیم که بایدن تلاش خواهدنمود باردیگر وارد برجام(توافق هسته ای) شود. این که آیا این اقدام در مجاب کردن ایران به بازگشت به پایبندی کامل نسبت به تعهدات برجامی اش موفق خواهد بود یا نه، کاملا مشخص نیست.
فریدمن درباره پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات ادعایی را مقابل نقش ایران در منطقه مطرح کرده و با بیان این ادعا که اگر ترامپ باردیگر انتخاب گردد آن ها(ایران) ممکنست برخی اقدامات جنگ افروزانه همچون حملاتی به کشتیرانی از سر بگیرند، اضافه کرد: با وجود روی کار ماندن مایک پمپئو بعنوان وزیر امور خارجه آمریکا و افزایش اعزام نظامیان آمریکایی به منطقه برای تهدید کردن ایران، احتمال جنگ همچنان بالا خواهد بود.
فریدمن مدعی شد: گذراندن دور دوم ترامپ بدون جنگ با ایران یک معجزه کوچک خواهد بود.
منبع:

1399/08/07
12:16:01
5.0 / 5
1883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل