با امضای تفاهم نامه قرارگاه خاتم الانبیا و شورای عالی استان ها؛

ظرفیت های قرارگاه خاتم الانبیا در خدمت توسعه زیرساخت ها و محرومیت زدایی قرار می گیرد

ظرفیت های قرارگاه خاتم الانبیا در خدمت توسعه زیرساخت ها و محرومیت زدایی قرار می گیرد

تفاهمنامه ایجاد و توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت زدایی از مناطق كم برخوردار بین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و شورایعالی استان ها به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سعید محمد» عصر امروز دوشنبه در آیین امضای تفاهمنامه ایجاد و توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت هایی که قرارگاه خاتم برای توسعه فضاهای شهری و روستایی دارد این تفاهم نامه بین این قرارگاه و شورایعالی استان ها به امضا رسید.
وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم امروز پروژه های بزرگی را در ۳۰ شهر و کلان شهر اجرا می کند، اظهار داشت: برای این که این ظرفیت به صورت هدفمند در اختیار شورای استان ها قرار بگیرد به پیشنهاد این شورا جلساتی برگزار گردید و مقرر شد از این ظرفیت در زمینه محرومیت زدایی و توسعه حاشیه شهرها، تأمین فضاهای مناسب برای رفاه شهروندان داخل شهرها و اشتغال آفرینی برای روستاها و ایجاد فضاهای مناسب تر برای مناطق کم برخوردار استفاده گردد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: قرارگاه خاتم الانبیا ۲۸۶ پروژه عمرانی در کل استان ها دارد ازاین رو از این لحاظ قرارگاه توان فنی مهندسی خوبی را در اغلب استان ها دارد و می توانیم این ظرفیت را در اختیار توسعه مناطق کمتر برخوردار قرار دهیم.
محمد تأمین مالی را مهمترین موضوعدر این زمینه عنوان نمود و اضافه کرد: قرار شد با همکاری شورایعالی استان ها برپایه راهکارهایی که به آنها عرضه کردیم، برای قوانین بودجه برای سال های آتی منابعی را در بودجه لحاظ نماییم.
به گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا استفاده از ظرفیت های مفغول بودجه که با استفاده از آنها خدمات بهتری می توان انجام داد و با امضای این تفاهم نامه این کار سرعت می یابد.
وی با اشاره به متن این تفاهم نامه اظهار داشت: شوراهای اسلامی کشور شامل شوراهای پایه و فرادست و در راس آنها شورایعالی استان ها به تصریح اصول یکصدم و یکصد و یکم قانون اساسی و به باعث سایر قوانین موضوعه مرتبط، به منظور پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از راه همکاری مردم با عنایت به مقتضیات محلی و هم با هدف پیشگیری از تبعیض و جلب همکاری در تهیه برنامه های عمرانی و رفاهی استان ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آنها تشکیل شده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اضافه کرد: در جهت تحقق اهداف اشاره شده و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های قانونی شورایعالی استان ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و هم ظرفیت و توان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در ایجاد و توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار، این تفاهم نامه مطابق مفاد و شرایط ذیل منعقد شد.
محمد افزود: در این تفاهم نامه قرار شد شورایعالی استان هاو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، همکاری و هم افزایی در زمینه توسعه زیرساخت های مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق کمتربرخوردار و محروم در حوزه های عمرانی، اقتصادی، کشاورزی و اجرای پروژه های حمایتی و عام المنفعه را داشته باشند.
وی همکاری و تعامل در زمینه طراحی و اجرای مدلهای نوین تأمین منابع مورد نیاز برای پیشبرد طرح های مختلف و اولویت دار توسعه شهری و روستایی با عنایت به مقتضیات محلی و همینطور همکاری علمی و عملی در زمینه الگوآفرینی با استفاده از قابلیت ها، مزیت ها و ظرفیت های قانونی و سازمانی طرفین برای فعالیت موثر در عرصه اقتصاد مقاومتی با رویکرد توسعه شهری و روستایی را از دیگر مفاد این قرار داد عنوان نمود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به تعهدات طرفین اشاره نمود و اظهار داشت: تعهدات شورایعالی استان ها تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح ها و پروژه های واگذارشده به قرارگاه ازطریق شهرداری ها و دهیاری ها با استفاده از مدلهای منطبق با توان و مقتضیات حوزه مدیریت شهری در سطح کشور و همینطور معرفی، پیشنهاد و واگذاری پروژه های زیرساختی، عمرانی و سایر زمینه های در رابطه با مأموریت حوزه مدیریت شهری و روستایی به قرارگاه ازطریق شهرداری ها و دهیاری ها در سرتاسر کشور است.
محمد اضافه کرد: معرفی و واگذاری اجرای طرح ها و پروژه های حمایتی، رفاهی، اشتغال زایی به قرارگاه از راه شهرداری ها و دهیاری ها در سرتاسر کشور و ایجاد بسترهای مناسب قانونی و اجرایی برای توسعه فعالیت قرارگاه در اجرای طرح ها و پروژه های توسعه شهری و روستایی در زمینه های مختلف در رابطه با حوزه مدیریت شهری و روستایی از دیگر تعهدات شورایعالی استان ها است.
وی اجرای طرح ها و پروژه های توسعه ای شهری و روستایی، ایجاد و توسعه زیرساخت های شهری و روستایی، اجرای طرح ها و پروژه های حمایتی، رفاهی، اشتغال زایی و کارآفرینی در مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار و همکاری در اجرای سایر طرح ها و پروژه های در رابطه با حوزه کاهش صدمه های اجتماعی در شهرها و روستاها را از تعهدات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) عنوان نمود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تعهدات مشترک طرفین اشاره نمود و اظهار داشت: برای اجرای هر یک از تعهدات مندرج در تفاهم نامه قراردادی مجزا منعقد و مبادله خواهد شد.منبع:

1399/08/06
12:19:24
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل