پاسخ دیپلمات ایرانی به ادعای بایدن درباره ایران

پاسخ دیپلمات ایرانی به ادعای بایدن درباره ایران

معاون مطبوعاتی هیات كشورمان در سازمان ملل اتهامات وارده درباب احتمال دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریكا را رد كرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته در واکنش به اتهامات مطرح شده درباب دخالت ایران در انتخابات آمریکا مدعی شده بود هرکسی که در این انتخابات دخالت کند بهایش را خواهد پرداخت.
علیرضا میریوسفی، معاون مطبوعاتی هیات کشورمان در سازمان ملل در واکنش به اظهارات جو بایدن به نیوزویک اظهار داشت: ما درباب مسئله انتخابات اظهارنظر نمی نماییم و علاقه ای برای ورود به این مبحث نداریم. ما بطور مداوم اعلام نموده ایم که ایران در انتخابات دیگر کشورها دخالت نمی کند.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، مقامات اطلاعاتی آمریکا با مطرح کردن اتهامات انتخاباتی مقابل ایران و روسیه مدعی شده اند ایران مسئول فرستادن ایمیل هایی تهدید آمیز است که این هفته رای دهندگان دموکرات را هدف قرار داده است و همین طور روسیه نیز به سهم خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مداخله می کند.
جان راتکلیف رئیس اطلاعات ملی آمریکا، روز چهارشنبه ادعا نمود که این دو کشور «اقدامات بخصوصی را برای تاثیرگذاری بر نظر جمعی درباره رقابت انتخاباتی انجام داده اند».
راتکلیف ادعا نمود که ایران و روسیه بطور جداگانه توانسته اند اطلاعات ثبت نامی رای دهندگان را بدست آورده و از آن مقابل آمریکایی ها و «ایجاد ناآرامی اجتماعی» استفاده کنند که بیشتر این اطلاعات به آسانی قابل دسترسی است.
او در این زمینه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: این داده ها می تواند توسط عوامل خارجی در امتداد کوشش برای انتقال اطلاعات در ثبت نام رای دهندگان مورد استفاده قرار گیرد که امیدوارند این امر سبب ایجاد سردرگمی و آشوب شده و اعتمادمان به دموکراسی آمریکایی را تضعیف کند.
او مدعی این است که ایران در پشت پرده ارسال یکسری «ایمیل حقه بازانه» با هدف «ترساندن» رای دهندگان و «آسیب وارد کردن به رئیس جمهور ترامپ» قرار دارد.
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز پنجشنبه با بیان احضار سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از طرف دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که به دنبال انتشار برخی ادعاهای بی اساس مقامات رژیم آمریکا درباب دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود.
رژیم آمریکا و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت و ایجاد آشوب در انتخابات دیگر کشورها را در پرونده داشته و در دنیای متوهمانه و متقلبانه خود نیز محبوس هستند، در آستانه انتخابات این کشور ادعای بی اساسی را مطرح می کنند تا با فرافکنی، پروژه غیردموکراتیک و سناریوی از پیش تعریف شده خودرا جلو ببرند. دور از ذهن نیست که طراحان چنین سناریو های بچه گانه ای، به دنبال انحراف توجهات و افکار عمومی و انجام تحریکات مشکوک در آستانه انتخابات باشند.
سفارش جمهوری اسلامی ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی های بیهوده، بهتان زنی های بی اساس و سناریوسازی های مشکوک، برداشته و اهتمام نماید مانند یک کشور عادی در سطح روابط بین الملل و در رابطه با کشورهای دیگر عمل نماید.1399/08/03
10:57:47
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل