در پیام های جداگانه؛

فرماندهان ارتش سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی را تبریك گفتند

فرماندهان ارتش سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی را تبریك گفتند

فرماندهان و مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با 24 مهرماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، این روز را در پیام هایی به حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی تبریك گفتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، فرماندهان و مسئولان ارتش در پیام های جداگانه ای سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی به حجت الاسلام و المسلمین «عباس محمدحسنی» نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تبریک گفتند.
«حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش در پیامی به حجت الاسلام محمد حسنی اظهارداشت: تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی دمیدن روح تابنده توحید در کالبد ارتش و سرآغاز حرکت الهی آن در خلق شور انگیزترین حماسه ها و ایثارگری ها بود؛ دلیرمردان ارتش در تلالو انوار اسلام با عشق و ایثار و فداکاری برای تحقق و تثبیت آمان ها بلند انقلاب ثابت قدم و استوار در صحنه ایستادند و بدون هیچ وقفه و انقطاع، دین خود را به انقلاب، اسلام و صلابت جاودانه ایران و صیانت از حریم و حرمت میهن مردانه ادا ساختند.
رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش اشاره کرد: سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به یمن فرمان تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره)، خدمت جناب عالی و آحاد کارکنان تلاشگر خداجو و سخت کوش آن سازمان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
سیاری در این پیام توفیقات بیش از پیش برای رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، همه خدمت گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و زعامت داهیانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) را از خداوند مسئلت کرد.
سازمان عقیدتی سیاسی سبب ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش شد
سرتیپ ستاد «علیرضا صباحی فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هم در پیامی به رئیس عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: سازمان عقیدتی سیاسی در سال های بعد از تاسیس در کنار کارکنان خداجوی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانسته نقش بسیار موثری در ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش ایفا کند.
در پیام امیر صباحی فرد آمده است: بی گمان کوشش های مخلصانه کارکنان مومن این نهاد باارزش نظامی و مکتبی در امتداد تقویت ارزش های معنوی و تربیت جوانان متدین و مصمم در نیروهای ارتش، سبب ارتقای مکتبی ارتش جمهوری اسلامی شده و سلاحی بی نظیر را در کنار توانمندی های ارتش ج. ا. ایران در مقابله با دشمنان و دنیای کفر و استکبار قرار داده است.
سازمان عقیدتی سیاسی ارتش حاصل دور اندیشی امام راحل است
سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در پیام خود اظهار داشت: در موقعیتی خطیر و مقطعی حساس که دشمن زبون به موازات تغییر چهره جنگ سخت، در صدد در نوردیدن مرزهای اعتقادی و به یغما بردن باورهای دینی و انقلابی ملتی است که در مکتب عاشورایی دفاع مقدس شرح ایستادگی را در قامت شرحه شرحه ی علی اکبرهای خویش معنا کرده اند، دور اندیشی امام سفر کرده امت در صدور فرمان تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیش از پیش به چشم می آید.
وی با اشاره به نیک نامی و سرافرازی سازمان عقیدتی ارتش، عنوان کرد: این خوش نام، گواهی است بر خلوص و تعهد امانتدارانی صادق و پیشکسوتانی لایق که در جبهه فرهنگی، بی هیچ مضایقه ای قدم برداشته اند و امروز نیز به اعتبار برخورداری از نیروهایی مومن و متدین، در راه تحقق خواسته ها و بایسته های نایب بر حق امام (ره) گام بر می دارند.
سازمان عقیدتی سیاسی مولود انقلاب اسلامی است
دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش نیز در پیام تبریک خود به حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی اظهار داشت: صدور فرمان تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ۴۱ سال پیش و در ۲۴ مهرماه سال ۱۳۵۸، بمنظور تقویت ارتش جمهوری اسلامی ایران به ایمان مستحکم و بینش عمیق دینی و سیاسی از تدابیر مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) بود تا حضور معنوی این سازمان مقدس، ارتش قهرمان، بیش از پیش به زیور دین و بصیرت، مزین گردد.
وی در این پیام سازمان عقیدتی سیاسی را مولود انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: این سازمان با ایفای نقش موثر و قدرتمند در تاریخ پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است با حضور معنوی و باارزش خود بوسیله تقویت ایمان، توسعه باورهای دینی و سیاسی و بصیرت افزایی کارکنان، چهره ارتش را به نور معنویت مزین نموده و مدال افتخار "شجره طیبه" را بر سینه این سازمان مردمی و ولایتمدار نصب نماید.
سازمان عقیدتی سیاسی، آغازگر ارتشی مکتبی و خدا محور بود
سرتیپ ستاد «محمد محمودی» معاون اجرائی ارتش نیز در پیام تبریک خود اشاره کرد: سازمان عقیدتی سیاسی، آغازگر ارتشی مکتبی و خدا محور بود و ارتشیان دلاور با تیغ برنده اسلام، پرده های ظلمت و جهالت را شکافتند و فراز و نشیب های مسیر افتخار و عزت را در پرتو انوار هدایتگر دین و ارزش های الهی پیموده و طنین روح افزای " أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ" در سراسر گیتی گسترش دادند.
سازمان عقیدتی سیاسی در اجرائی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بوده است
امیر سرتیپ «حمیدواحدی» جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز در پیام تبریک خود اظهارداشت: بعد از دوران دفاع مقدس با گسترش سازمان عقیدتی سیاسی در سطح ارتش و بویژه نهاجا، موجب پدید آمدن برکات زیادی شد و این سازمان در اجرائی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بود.
وی با تاکید بر اینکه سازمان عقیدتی سیاسی در دوران دفاع مقدس نقشی پررنگ و اساسی در تبلیغات و افزایش روحیه، انگیزه و ایمان رزمندگان ایفا کرد، اضافه کرد: این سازمان از آزمایش الهی سربلند بیرون آمد و بعد از دوران دفاع مقدس نیز با گسترش این سازمان در سطح ارتش و بویژه نهاجا، موجب پدید آمدن برکات زیادی شد و این سازمان در اجرائی کردن فرمایشات رهبری پیشگام بوده است.
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اعلان اینکه امروز و با هجمه های فرهنگی دشمن و جمگ نرم همه جانبه، مسئولیت و سنگینی کار عقیدتی سیاسی دوچندان شده است، تصریح کرد: برای اینکه در جنگ نرم برخلاف جنگ سخت، دشمن نه فقط از روبرو که از تمامی جهات ضربات خودرا وارد میکند که این سازمان با طراحی برنامه های و تاکتیک های مختلف، تمامی هجمه های فرهنگی دشمن را بی اثر کرده است.
امیر سرتیپ واحدی اشاره کرد: در شرایط کنونی کشور شیوع ویروس منحوس کرونا موجب لغو خیلی از مراسمات و اجتماعات شده است ولی سازمان عقیدتی سیاسی با فعالیت گسترده در فضای مجازی و آگاه سازی اقشار مختلف به ویژه کارکنان و خانواده های آنها، با پشتکاری مثال زدنی ماموریت های محوله خودرا به بهترین وجه انجام می دهد.
سرمایه های دینی و معنوی کارکنان ولایت مدار ارتش با عقیدتی سیاسی تکمیل شد
حجت الاسلام و المسلمین «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا هم در پیام تبریک خود اظهارداشت: بعد از آن که اراده الهی بر آن تعلق گرفت که طاغوت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی با رهبری بی بدیل بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)، جانفشانی های روحانیت و مردم مسلمان ایران و همراهی شایسته بدنه مردمی و مسلمان ارتش به ورطه سقوط و نابودی کشانده شود؛ ارتش جمهوری اسلامی نقش بارزی را در تثبیت انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان نظام نوپای اسلامی ایفا نمود.
وی اضافه کرد: این ارتش تحول یافته و به انقلاب پیوسته با درایت پیامبر گونه حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) مزین به سازمانی مقدس و معنوی به نام سازمان عقیدتی سیاسی شد تا علاوه بر تکامل سرمایه های دینی و معنوی کارکنان ولایت مدار و مردمی خود، نقش دین و معنویت را بعنوان قدرت واقعی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت به جهانیان نشان دهد و اتصال کارکنان خدوم ارتش به ریسمان الهی را به منصه ظهور برساند.منبع:

1399/07/27
11:40:12
5.0 / 5
1693
تگهای خبر: ارتش , ایران , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل