امیر سیاری:

ارتش با توان بیشتر در خدمت مردم خواهد بود

ارتش با توان بیشتر در خدمت مردم خواهد بود

به گزارش سیاسی معاون هماهنگ كننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به دنبال صدور فرمان فرماندهی معظم كل قوا به رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت: ارتش همچون ماه های گذشته و با توان بیشتر در خدمت مردم خواهد بود تا كمترین صدمه را در زمینه بیماری كرونا داشته باشیم.


به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری اضافه کرد: از آنجایی که ویروس منحوس کرونا شیوع فراوانی پیدا کرده است و فرماندهی معظم کل قوا در فرمان اخیر ابلاغ فرمودند، امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به صورت کامل در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا و در خدمت مردم قرار گیرد ما هم همزمان با طی مراحل دریافت ابلاغیه فرمان فرماندهی معظم کل قوا از ستاد کل نیروهای مسلح، بلافاصله در ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام دادیم که اهم آن سیاست گذاری و ابلاغ سامانه بهداشت و درمان ارتش در مکاتبه ای به همه مبادی بهداشتی و درمانی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی بوده که با آمادگی صددرصدی تمامی ظرفیت بیمارستان ها و امکانات درمانی ارتش را با برنامه ریزی جدید و متناسب با افزایش نیازها در خدمت به مردم به کار گیرند.
وی اضافه کرد: در اسفند سال ۹۸ هم بعد از شیوع بیماری کرونا، فرماندهی معظم کل قوا تدابیر جدیدی به ستادکل نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند که قرارگاهی در سطح ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل گردد و خدمات نیروهای مسلح را به مردم توسعه دهند و اقدامات لازم را به عمل آورند، بر اساس این تدبیر امکانات بهداشتی نیروهای مسلح بخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور گسترش فوق العاده ای پیدا کرد به صورتی که ۳۸ بیمارستان و ۱۲ هزار نفر از کادر درمانی ارتش در خدمت مردم شریفمان قرار گرفت و صدها تیم پزشکی سیار برای کنترل بیماری و بیماریابی شکل گرفت.
دریادار سیاری تصریح کرد: نقاهتگاه های بزرگ و کوچک در سطح کشور در استان هایی که ارتش جمهوری اسلامی در آنجا مستقر است شکل گرفت و دیدیم که یک نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی در کمترین زمان ممکن در تهران شکل گرفت. رفع آلودگی در شهرها بخصوص قسمت هایی که شیوع بیماری بیشتر بود در سطح وسیعی انجام شد.
معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: تابحال هم برابر همان دستور قبلی امکانات بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام مأموریت است.
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش تصریح کرد: این قرارگاه همزمان با دغدغه خدمت به مردم شریفمان، حفظ سلامتی و مصونیت تمامی کارکنان پایور و وظیفه ارتش جمهوری اسلامی از مبتلا شدن به بیماری کرونا را هم مد نظر دارد چون که توان دفاعی ما به هیچ عنوان نباید ضعیف شود که الحمدالله در این حوزه بسیار موفق عمل کرده ایم.
وی اضافه کرد: عرضه خدمات به مردم در سطح جامعه هم با استفاده از ظرفیت های موجود به بهترین شکل انجام شده که البته با فرمان اخیر حضرت امام خامنه ای با توان بیشتر و با هماهنگی قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) ستاد کل نیروهای مسلح، یار و یاور وزارت بهداشت و خدمتگزار مردم عزیزمان خواهیم بود.
دریادار سیاری با اشاره به اینکه بیمارستان های صحرایی ما آمادگی لحظه ای دارند که هر جا لازم شود برپا شوند اضافه کرد: از آنجایی که نقاهتگاه ها در یک مقطع زمانی مورد استفاده قرار نگرفت بعضی از آنها برابر درخواست سامانه بهداشت و درمان و دانشگاه های استان ها جمع شد اما این آمادگی وجود دارد که هر جا لازم باشد در مقیاس کوچکتر که کاربر بیشتری داشته باشد با سرعت بیشتری نقاهتگاه شکل بگیرد.
معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: خصوصیت نیروهای مسلح، آمادگی لحظه ای است و ما هم این آمادگی را داریم که در کمترین زمان ممکن، امکانات بهداشتی و درمانی خویش را گسترش دهیم و خدمات لازم را به مردم شریف کشور عرضه دهیم.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب بهداشتی پادگان ها در سطح ارتش اظهار داشت: از اسفندماه سال قبل و از بدو شیوع کرونا، وضعیت پادگان های ما از نظر کنترل بیماری کرونا مطلوب ترین وضعیت را داشت و این را اعلام می نماییم که با عنایت به اقدامات شایسته ای که مبادی بهداشت و درمان ارتش فراهم آورده اند امروز هم بهترین وضعیت را از نظر بهداشتی و کمترین صدمه را در زمینه بیماری کرونا داریم و هدف ما همین است که به بهترین نحو ممکن این بیماری را کنترل نماییم تا ضمن کمک به سازمان ها و دستگاه های متولی و محور، توان رزمی ما هم حفظ شود.
دریادار سیاری تصریح کرد: باز هم تاکید می نماییم پادگان ها بطور قطع بهترین مکان برای کنترل بیماری کرونا هستند.منبع:

1399/07/20
14:30:42
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: ارتش , ایران , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل