نكو:

هتاكی از تریبون مجلس به جایگاه این نهاد لطمه می زند

هتاكی از تریبون مجلس به جایگاه این نهاد لطمه می زند

به گزارش سیاسی یك نماینده اسبق مجلس اظهار داشت: ادامه هتاكی ها از تریبون مجلس به شان و جایگاه این نهاد لطمه می زند.


ابراهیم نکو در گفت و گو باایسنا، اظهار نمود: هتاکی و فحاشی در مجالس کاربردی موهوم دارد. اگر نماینده ای فکر کند در جایگاه نمایندگی مردم بوسیله فحاشی می تواند حقوق ملت را محقق کند، یعنی راه را اشتباه رفته است.

وی افزود: باید انقلابی گری را بار دیگر تعریف کنیم؛ اما مجلسی که می گوید انقلابی است دارد با ادبیات نامناسب و هتاکی به جایگاه مجلس لطمه می زند؛ مجلسی که با شعار انقلابی گری روی کار آمده باید به تمام معنا نمود آرمان های انقلاب باشد؛ سلامت باشد، الگو باشد، سلامت مالی داشته باشد و از امکانات مالی نمایندگی استفاده نکند.
نکو اظهار داشت: در این چهارماه اتفاق هایی افتاد که ثابت شد اکثریت نمایندگان این مجلس آن طوری که گفتند نیستند در کمتر از ۴ ماه نزدیک به یک میلیارد تسهیلات دریافت نمودند مردم با خود می گویند پس در سه سال و نیم آینده چه خواهند کرد.
وی ادامه داد: اگر این مجلس انقلابی است چه طور با این رویه هتاکی نوعی از رفتار غیر اسلامی و انقلابی را ترویج می کند که اصلا در شان وجایگاه نظام نیست. بنیانگذار انقلاب گفتند مجلس عصاره فضائل ملت است آیا مردم ما این چنین هستند که نمایندگان در مجلس رفتار می کنند؟
این فعال سیاسی اظهار داشت: این انتقادات به مجلس به مدلول پشتیبانی از دولت نیست؛ مردم هم از دولت هم مجلس شاکی و گله مند هستند. نمایندگان می توانند بجای فحش و هتاکی با آمار و ارقام حرف خودرا بزنند.
او در آخر اظهار داشت: اگر چنین رفتاری ادامه پیدا کند حرمت مجلس از بین خواهد رفت و دیگر جایگاهی میان مردم نخواهد داشت. عقلای مجلس جلوی تکرار اینگونه مسایل را بگیرند که انتظار جامعه از آنها بیشتر از دیگر نمایندگان تازه کار است.

منبع:

1399/07/17
13:19:58
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: جامعه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل